Forum

Butun bilgisayarlar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Butun bilgisayarlar domainden dustu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
591 Görüntüleme
(@MuratNazikgul)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese iyi aksamlar firmamizda server 2012 active directory serverda belirliyemedigim bir sebebten dolayi aniden tum clientler dominden dustu tum bilgisayarlari tek tek gezmeden yeniden domaine dahil etmenin yolu varmidir ayrica client bilgisayarlari workgruba alip tekrar domaine aldigimda sikintisiz calisiyor serverde hic bir islem yapmadim

Gönderildi : 23/08/2016 02:36

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Murat bey,

bu sorunun birçok sebebi mevcut, aşağıdaki soruları cevaplarsanız, daha net cevaplar verilebilir.

client ve server tarafına hangi hata mesajları düşmekte ?

son işlemlerinizde, server veya tüm clientlarını kapsayan bir operasyon gerçekleştirdiniz mi ? av,dlp vb.

clientlar ile server ayrı vlanlar üzerinde ise, firewall vb. çözüm üzerinde policy değişikliği var mı ?

client/server tarafında saat senk. sorunu var mı ?

client tarafında secure channel bağlantılarını kontrol etttiniz mi ?

bkz.  http://www.hakanuzuner.com/index.php/secure-channels-chec-between-client-and-domain-controller-makine-domainden-dustu-mu.html

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/08/2016 02:57

(@MuratNazikgul)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Turan bey cevabınız için teşekkür ederim dün belirleyemediğim bir sebe diyeyim artık ben servera uzakmasa üstü ile bağlandığımda başka bir kişi oruturum açtı uyarısı veriyordu ben açıyorum o oturum açıyordu yönetici şifresini değiştirdikten sonra bu uyarı gelmedi fakat tüm domaindeki kullanıcılar domainden düşmüş ama bilgisayar ve kullanıcılar kısmına baktığımda hepsi yerinde hiç bir silme yada işlem yapılmamış

herşey bir anda oldu ve şuan geç cevap verdim bilgisayarları domaine almaya çalışıyorum

clientler aynı vlan üzerinde

saat tarih farkı yok

secure channel bağlantısı nasıl kontrol edilir tam bilmiyorum powershellden komut yazılarak mı yapılıyordu

Teşekkürler yardımınız için

Gönderildi : 23/08/2016 13:43

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

sisteminize public taraftan yetkisiz erişim sağlanmış olabilir mi ?

public gw üzerinden kontrolleri sağlamanızı tavsiye ederim.

sc için, Hakan hoca'nın paylaştığım yazısını inceleyebilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/08/2016 17:15

Paylaş: