Forum

Server 2012 uzak ma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2012 uzak masaüstü'ne ip adresi yerine domain adı ile bağlanma

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,837 Görüntüleme
(@BahriYilmaz)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, konuyu en az 1 saattir araştırıyorum uzakmasaüstü ile ilgili birçok konuya rastladım ama tam olarak aradığım konuyu bulamadım ğer yardımcı olursanız bu konuda çok memnun olurum.

Firmamız da 2 adet serverimiz var. 2008 R2 ve server 2012 R2 standart RDP ile sabit ip üzerinden uzakmasaüstü bağlantısı yapıyorum. Statik ip üzerinden değil de ornek.websitesi.com yazarak uzak servere ulaşmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim? Active direcetory kurulu olmayan bir RDP üzerindeen ornek.websitesi.com gibi bağlanmam mümkün mü? yani özetlemek gerekirse ip üzerinden değilde domain üzerinden bağlanmak istiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 13/05/2016 21:04

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba, 

Yönlendirmek istediğiniz subdomaine bir dns a kaydı ekleyin ve bu a kaydını rdp serverin adresini verin. Gerçek bir domaininiz yoksa bunu host dosyasındanda yapmanız mümkün.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 13/05/2016 21:08

(@BahriYilmaz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

Yönlendirmek istediğiniz subdomaine bir dns a kaydı ekleyin ve bu a kaydını rdp serverin adresini verin. Gerçek bir domaininiz yoksa bunu host dosyasındanda yapmanız mümkün.

Merhabalar, bununla ilgili detaylı bir anlatım var mı? elimde gerçek bir domain mevcut değil, host dosyasından yönlendirmeyi nasıl yapabilirim? bu yönlendirme hem local hem firma dışında bağlantı sağlayabilecek mi?

Gönderildi : 14/05/2016 20:03

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

Eğer dışarıdanda yani kontrolünüz dışındaki başka bilgisayarlardanda erişilecekse size gerçek bir domain gerekiyor. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 14/05/2016 22:09

(@BahriYilmaz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Eğer dışarıdanda yani kontrolünüz dışındaki başka bilgisayarlardanda erişilecekse size gerçek bir domain gerekiyor. 

cevap dönüşüm geç oldu ama işimi hallettim, mevcut domain üzerinden subdomain ( alt domain ) açtım bunuda statik ip'ye yönlendirdim.

ornek.fabrika.com:1923 ile uzak bağlantı sağladık. ilginiz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 26/05/2016 19:23

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

Rica ederim, kolay gelsin 🙂

www.okanozbey.com

Gönderildi : 27/05/2016 01:11

(@hidayetdemir)
Gönderiler: 24
Eminent Member

Dostum bu konuyu biraz ayrıntılı anlatırmısın mümkünse 

Gönderildi : 13/12/2017 05:22