Forum

Windows Server Yede...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server Yedekleme Önerisi

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
458 Görüntüleme
(@irfan-deveci)
Gönderiler: 271
Reputable Member
Konu başlatıcı

Kolay gelsin Arkadaşlar Bulunduğum Şirket Benden Yedekleme Önerileri istedi 10-12 Bilgisayar civarinda günlük 300gb (tek bilgisayar) olacak şekilde bir yedekleme cihazi Almak istedim ama bir yandanda microsoft azure buluta yedek aldırabilirmiyim direk cihaz almadan bir fikri olan varmi hale hazırda kullandığım yedekleme programı Acronis Backup 11.5 bu programla günlük 2 yere yedek alıyorum tüm sunucuların ama bilgisayarları almıyordum şimdi onlarıda almam gerekecek başka bir önerisi olan varmi

Gönderildi : 05/05/2016 12:48

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

günlük değişen yedeği 300gb olan bir kurumda, bulut tarafına yedekleme yapmak, ciddi bant genişliği sorunları çıkartacaktır.

acronis için yedek aldığınız alana, veeam endpoint backup free ile yedek alabilirsiniz.

merkezi olarak yapmak istiyorum derseniz, shadowprotect desktop'ı öneririm.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/05/2016 13:13

(@irfan-deveci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

günlük değişen yedeği 300gb olan bir kurumda, bulut tarafına yedekleme yapmak, ciddi bant genişliği sorunları çıkartacaktır.

acronis için yedek aldığınız alana, veeam endpoint backup free ile yedek alabilirsiniz.

merkezi olarak yapmak istiyorum derseniz, shadowprotect desktop'ı öneririm.

turan bey merhaba

cihaz Olarak QNAP TVS-863-4GB Düşünüyorum sizin Tavsiye edebileceğiniz bir cihaz varmi  Bu arada Microsoft ile görüştüm 10Tb bulut için inanilmaz rakamlar cikiyor aylık yani upload hızımızı düşünürsem bu kadar dosyayı buluta taşımak baya zahmetli olacak 

Gönderildi : 05/05/2016 13:26

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

nas tarafında qnap ve synology haricinde diğer markalar ile çok uğraşırsınız.

synology tarafında, disk yuvası ve fiyat/performans tarafında 2416 önerebilirim.

synology 2416

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/05/2016 13:51

(@irfan-deveci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

nas tarafında qnap ve synology haricinde diğer markalar ile çok uğraşırsınız.

synology tarafında, disk yuvası ve fiyat/performans tarafında 2416 önerebilirim.

synology 2416

Turan Bey önerileriniz için Çok teşekkür ederim son olarak bu yedek alacağım 10 client gidip bir eklenti kurman gerekiyormu acroniste kural yazıyorum kendi alıyor ama gidip acronis o kişinin makinasına kurmam gerekiyor bundan başka bi senaryo çizebilirmiyim acaba

Gönderildi : 05/05/2016 14:49

Paylaş: