Forum

Win 2003 server net...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win 2003 server network kartı değişimi

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
510 Görüntüleme
(@BulentUcar)
Gönderiler: 561
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, domaine login olmuş bir sunucunun network kartı değişti, login olamıyor tekrar kullanıcılar.

Event ID 11164 hatası veriyor DNS Api, flush ve registerdns ile de olmadı.

Gönderildi : 07/04/2016 14:47

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Sunucu DC mi logon olamayanlar kimler? Yani bu bir file server da kullanıcılar erişemiyor mu?

Fiziksel bir makine sanırım, kart değişimi sonrasında ip elle verip ping testi yaptınız mı?

Kart sürücüsü güncel mi?

Firewall kapalı mı?

AV ile beraber gelen bir firewall var ise o da kapal mı? Bunları denemeden bu şekilde soru sormanız bence çok doğru değil

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/04/2016 12:24

(@BulentUcar)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Sanal makine bu, başka pcye taşıdığım zaman, birdged networkten aldığı için, network kartı değişiminde domaine login olamıyor.

Aslında sanal ya da normal pc için de geçerli sorum, network kartı değiştiğinde yapılması gereken işlemler sadece tekrar dns kaydı mıdır ?

Gönderildi : 08/04/2016 19:02

(@BulentUcar)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Terminal sunucunun network kartını değiştirdim, Event ID 11164 hatası alıyorum ve domaine login olamıyorum kısacası.

Bunu nasıl aşabilirim ?

Gönderildi : 12/04/2016 11:13

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Bülent bey bu normal bir durum değil, yani network kartı değiştirince bu tür sorunların olması normal değil, bu nedenle böyle bir prosedür yok. Kartı değiştirdikten sonra eğer sanal sistemler ise eski kartın kaldırıldığından emin oldunuz mu?

http://www.gfi.com/blog/how-to-remove-hidden-network-adapters-from-virtual-machines/

Ek olarak DC ye ping atabiliyor musunuz? TCP ip ayarlarını elle mi yoksa DHCP den mi alıyorsunuz?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/04/2016 02:35

Paylaş: