Forum

Server 2012 R2 Yazd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2012 R2 Yazdırma Hatası

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,289 Görüntüleme
(@FerhanAkar)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

İyi günler,

Sala makine üzerinden server 2012 r2 essantials sürümünü kurdum. RDS, print server da kurulu. Açtığım kullanıcıya uzaktan bağlantı için gerekli izinleri verdim. İlk sıkıntı sadece 1 yazıcı gözüküyor. Diğer yazıcılarım listelenmiyor. Görünen yazıcıya dosya gönderdiğimde direk bir hata yok fakat print serverda bu hata çıkıyor. 

Win32 error code returned by the print processor: 2147500037. Unspecified error

Local ağ içinde uzaktan bağlantıda yazıcıyı kullanabiliyoruz. Yani client tarafında sıkıntı yok. Server'a driver kurmadan çalıştırmamız lazım. Gerçi driverı kuruo da denedim ama yine sonuç aynı. Bu arada yazıcının özelliklerinde remote easy print driver değilde yazıcının kendi ismi sonunda da class driver yazıyor. Sonunda class driver yazan yazıcılar serverda gözüküyor. Ama diğer iki yazıcım görükmüyor. Görünen yazıcıyı port ayarlarından tüm portlara tek tek bağladım yazıcıyı. Birinde görünmeyen yazıcıdan çıktı aldı. Serverı tekrar kuruyorum. Gerekli olan bilgileri yazarsanız resim olarak da atabilirm.

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 16/03/2016 12:32

(@ozanozatay)
Gönderiler: 29
Eminent Member

Kolay gelsin,

C:\Windows\System32\spool\PRINTERS klasörüne everyone full yetki verip dener misiniz.

Gönderildi : 16/03/2016 12:44

(@FerhanAkar)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkür ederim. Denedim fakat aynı hatayı veriyor. Atladığım bir adım var mı acaba. Uzaktan bağlanan user admin. Güvenlik duvarı da kapalı. Başka bir izin vermem gerekiyor mu?

The document Print Document, owned by PHILIPS, failed to print on printer HP Deskjet 1510 Series Class Driver on ALGU1601 (redirected 2). Try to print the document again, or restart the print spooler.
Data type: RAW. Size of the spool file in bytes: 45784. Number of bytes printed: 45784. Total number of pages in the document: 1. Number of pages printed: 0. Client computer: \\ALGUSERVER. Win32 error code returned by the print processor: 2147500037. Unspecified error

Gönderildi : 16/03/2016 13:26

(@ozanozatay)
Eminent Member

Yazıcı localde paylaşıma açık durumda mı?

Gönderildi : 16/03/2016 13:34

(@FerhanAkar)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ev ağında farklı pc lerden çıktı alabiliyoruz. Hatta servera bağlanıp yazdır dediğimizde yazıcının üzerinde Kısa süre printing yazıyor. Fakat yazdırma gerçekleşmiyor.

Gönderildi : 16/03/2016 17:06

(@ozanozatay)
Eminent Member

Paylaş: