Forum

Windows 8.1 Başlang...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 8.1 Başlangıç Bölümünü Group Policy ile kapatabilir miyiz ?

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
478 Görüntüleme
(@CihangirKaya)
Gönderiler: 102
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba Resimdeki Başlangıc menüsünü nasıl kaldırabilirim direk masaüstü açılsın  ?

Group Policy ile yapmak istiyorum ama mumkun mü

Gönderildi : 07/03/2016 20:10

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

User Configuration\Policies\Administrative Templates\Start Menu and Taskbar  altında "Go to the desktop instead of Start when signing in" seçeneğini Enable yaparsanız login olduktan sonra masaüstüne atacaktır.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 07/03/2016 20:23

(@CihangirKaya)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ziya Bey Teşekkür ederim Size birşey daha sormak isyiorum bizim tam olarak istediğimiz başlat menüsü içerisinde hiç birşey görünmesin ve kullanıcı logon olduğu zaman çalışmasını istediğimiz bir program var sadece o çalışsın bunu nasıl yapabiliriz.

Gönderildi : 08/03/2016 02:15

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

Aynı dizin altında bulunan Remove All Programs list from the start menu  ayarı istediğinizi yapıyor. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 08/03/2016 12:10

(@CihangirKaya)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ziya Bey Kısa bir Sorum  daha olacak size zahmet olmazsa Windows ta başlat menüsünü komple pasif nasıl yapabiliriz ?

Gönderildi : 08/03/2016 16:59

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

Başlat menüsü Policy ile kaldırılıyormu emin değilim bunu yapan 3. parti uygulamalar var ancak başlat menüsünü kaldırmanız veya disable yapmanız halinde nasıl logoff olacak kullanıcılar ? 🙂

www.okanozbey.com

Gönderildi : 08/03/2016 19:35

(@CihangirKaya)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ziya Bey Bizde budediğinizin arkasındayız kesinlikle ama malesef ki yönetim bölümümüz bunu anlamıyor 🙂

Aslında Bizden istenilen şu Ziya bey bizim okul sisteminde öğretmenlerimiz hem özel hem sınıf tabletlerinden aynı domain kullanıcı ismiyle giriş yapıyor bizim istediğimiz ise şu sınıf bilgisayarında kısıtlamalar yapalım örn;başlat vs özellikleri ksıtlama ama diğer lebtop bilgisayarından giriş yaptığı zaman bu kısıtlamalar olmasın bunu bir türlü yapamadık anlayamadım şimdi aynı isimler giriş yapacağından uyguladığımız policy hem leptop hemde sınıf bilgisayarında geçerli oluyor buda bize sınıntı çıkarıyor nasıl bir yol izleyebiliriz bilmiyorum...

Gönderildi : 08/03/2016 19:40

(@CihangirKaya)
Estimable Member
Konu başlatıcı

User Configuration\Policies\Administrative Templates\Start Menu and Taskbar  altında "Go to the desktop instead of Start when signing in" seçeneğini Enable

Zeki Bey bu policy ayarı benim server da yok dediğiniz yeri iyi kontrol ettim bunun için ne yapabilirim...

Gönderildi : 10/03/2016 17:05

Paylaş: