Forum

İşletim Sistemi Sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İşletim Sistemi Sorusu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
416 Görüntüleme
(@serhatonyil)
Gönderiler: 93
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba üstadlar,

Yepyeni bir soru ile karşınızdayım. Şirketler gurubumuzda yaklaşık olarak 70 kullanıcı mevcut. İşletim sistemi olarak kararlı bir seçimle ilerlemiyoruz.

Yani;

Windows 7 Ulitmate

Windows 8.1

Windows 10

Kullanan karmaşık bir işletim sistemi paketlerimiz mevcut.

Soruma gelicek olursak, daha yönetilebilir ve kararlılık bakımından bütün PC leri Windows 7 Professional'e geçirmeliyim. Yada bu şekilde devam mı etmeliyim. 

Yada siz değerli hocalarımın bir önerisi olur mu?

Saygılarımla.

Gönderildi : 07/03/2016 18:54

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Daha yönetilebilir ve kararlılık için ortamınızda domain olması gerekiyor. Eğer varsa zatne işletim sisteminin sürümü çok farketmez diye düşünüyorum.

Az sorun lu bir yapı için domain ve kısıtlanmış kullanıcılar yeterli. Bunun haricinde işletim sistemlerinin aynı olması çok fazla bir şey katmaz.

Gönderildi : 07/03/2016 19:05

(@serhatonyil)
Gönderiler: 93
Estimable Member
Konu başlatıcı

Domain kontrolsüz bir yapı düşünülemez zaten dediğiniz gibi. Ancak GPO da bir ayar yönetmemiz gerektiği zaman işletim sistemlerinin farklılıklarından dolayı, aynı ayarı defalarca yapmak gerekebiliyor. 

Sorum bu yüzden idi teşekkürler.

Gönderildi : 07/03/2016 19:24

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Bence çok kullanıcı yok. Test ederen Windows 10 a geçiş yapmanız daha iyi. Yakında Windows 7 desteği bitiiği zaman bu sefer ücretsiz Windows 10 geçiş hakkınızda kaybolacak. Son tarih 29 temmuz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/03/2016 22:35

Paylaş: