Forum

domaine alınan bilg...

Bildirimler
Hepsini Temizle

domaine alınan bilgisayar farklı bir kullanıcı oluşturuyor.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
1,123 Görüntüleme
(@HikmetTufekci)
Gönderiler: 44
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Server 2012 R2 kurulu server var. 20 kullanıcı oluşturdum tamamı orjinal pro lisanslı. şimdi tek tek domaine alıyorum fakat etki alanını girip ardından kullanıcı adı şifre girdikten sonra bilgisayarı yeniden başlatıyor fakat bilgisayarda domaine almadan önceki oturum kalıyor farklı kullanıcı ile oturum açınca local de olan kullanıcıyla açıyorum çift oturum olmuş oluyor. 

Benim diyelim hikmet diye kullanıcı adım var direk domaine almak istiyorum açılırkende (local tufekci olsun diyelim)  tufekci\hikmet olarak açması için ne yapmam gerekiyor? domaine aldıktan sonra pc yi yeniden başlatmadan önce power user a falan mı eklemem gerekiyor.?

Gönderildi : 29/02/2016 20:03

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 482
Honorable Member

Domaine aldıktan sonra kullanıcı adı kısmında KULLANICI@DOMAIN şeklinde oturum açabilirisiniz.

Domain adınız hakan.com olsun, ozaman @hakan.com">kullanici@hakan.com olarak oturum açın.

Local kullanıcı içinde .\local kullanıcı adı yazın.

Gönderildi : 29/02/2016 20:28

(@HikmetTufekci)
Gönderiler: 44
Estimable Member
Konu başlatıcı

hakan hocam cevabınız için teşekkür ederim. ama şöyleki siz bilgisayara format attınız domaine almadan önce kulaanıcı adınız sadece hakanPC olsun. domaine aldıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatıyorum hakanPC kullanıcısı eskisi gibi geliyor fakat başka bir oturum aç diyorum [email protected] olarak açıyorum. benim sorum şu domaine almadan önceki hakanPC oturumunu otomatik silmesi veya direk hakanPC oturumunu [email protected] oturumu olarak değiştirme gibi sçeneğim yok mu?

illa domaine aldıktan sonra eski hakanPC oturumunu silmem mi gerekiyor windows kullanıcı hesaplarından?

Gönderildi : 29/02/2016 20:44

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 482
Honorable Member

Domain kullanıcısıyla bir kere giriş yaptıysanız, restarttan sonra o kullanıcı gelmesi lazım. Şöyle bir seçeneğinizde var, hep kullanıcı adının boş gelmesini isterseniz policy ile last logon hide adında bir gpo olması lazım.

Gönderildi : 01/03/2016 11:34

Paylaş: