Forum

Windows Server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2012 Yazıcı Sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
516 Görüntüleme
(@EyupTimucin)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Dostlar bir Yardımcı olurmusunuz. firmanın yazıcısı var.Hp laserjet mfp 127fn diye. RDP den yazamıyor yazıcı otomotik tanıyor ama sıkıntısı göndermis gözüküyor çıktı vermiyor.Denemedigim çözüm kalmadıi İşletim sistemini degiştirmeme ragmen güvenlik ayarlarını kontrol etmeme ragmen ve microsoft fix kullanmama ragmet hiçbir sonuç alamadım:(

Gönderildi : 27/02/2016 22:30

(@ahmetmusakosali)
Gönderiler: 366
Reputable Member

Genel bir Driver sorunu yaşıyorsunuz. 2012r2 de easyprint gayet başarılı. Fakat uyumsuz Driver yüzünden çıktı problemleri olabiliyor. Sorunun çözümünü iki aşamalı düşünelim. İlk aşama kontrol:

1-) client ve sunucuda .net sürümleri (3.5, 4 ve 4.6) yüklü olduğunu kontrol edin

2-) sunucu tarafta yazıcı Driver i yüklü olduğunu teyit edin.

3-) sunucu üzerinde LPR monitör feature kurulu değil ise kurunuz

4) sunucu tarafta redirect engelli olmadığını kontrol edin. ( RD Sesion Host Configuration -> RDP-tcp )

5) client bağlantı yaparken mstsc.exe nin Advanced ayarlarında redirection işaretli olduğunu kontrol edin. 

6-) vpn üzerinden bağlantı yaparak geliniyorsa vpn yazılımınızın bağlantı ayarlarını kontrol ediniz. Varsa client tarafını güncelleştiriniz.

7) Virtual C ++ 2008, 2010, 2012 yüklümdeğil ise sunucu ve client tarafa yükleyiniz

İkinci Aşama:  yapılan kontrollere göre hala çıktı alamıyorsanız. Driver değiştirerek çıktı ın sağlanması

Server MAnager üzerinden tools seçmesi altından Print Management çalıştırın  eğer görmüyorsanız Feature altından Remote Administrator Tools tabı altından kurunuz

A-) Print Management i açın, Driver altına Generic Text Driver ini ekleyin

B-) HP nin sitesinden yazıcı modelinize uygun universal Driver bulup indirin. Print Management üzerinden ekleyin

C-) Yazıcınızın easyprint Driver i varsa Onuda indirip print Management üzerinden ekleyin eğer yok ise genel easyprint yazıcı bulup ekleyin

eğer bunlara rağmen başarılı işlem alamadı iseniz; 

6-) Client tarafa LPD VE LPR feature ları ekleyin

7-) eğer kullanıcınız wan üzerinden bağlanmıyorsa Sunucuya LPR olarak yazıcıyı ekleyin. Nasıl yapıldığı Print Server makalemde yazdım. Oradan referans alabilirsiniz

Gönderildi : 28/02/2016 12:05

Paylaş: