Forum

virüs programı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

virüs programı önerisi

8 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
406 Görüntüleme
(@sonerkahraman)
Gönderiler: 8
Eminent Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar ufak basit bi sorum olacak.

win 2003 sbs standart kurulu bir server var.üzerine sadece servera yeterli olacak bi virüs programına ihtiyacım var terminaller üzerinde suanda kaspersky 7.0 var.maliyetli olmıyacak şekilde sizce ne kurmalıyım .

Gönderildi : 07/10/2008 03:35

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Server ve client güvenliği için Trend Micro en iyi çözümlerden
birisidir. Client - Server mantığı ile çalıştığı için, virüs taramaları
ve update olayları server olarak seçilen pc üzerinden yapılır..

Temiz çözüm .....Bence paradan kaçmayalım  eğer kaçıcaksanz

av-free filan kurarsnz:)

Gönderildi : 07/10/2008 06:45

(@HuseyinOZALP)
Gönderiler: 160
Estimable Member

bizde trendmicro 8.0 kullanıyoruz ama

bildiğim şudur kesinlikler 100% koruyan virüs prağramı yok...

bizde trendde çok sorun yaşadığımız anlar oldu...

updateleri geçikti falan...ama bilgisayarları ağırlaştırmıyor. mesala norton bilgisayarları çok ağırlaştırıyor.

gerçekten zor bir seçim:)

kolay gelsin..

Gönderildi : 07/10/2008 16:23

(@selmankeskin)
Gönderiler: 25
Eminent Member

merhaba client server olarak Avira Business Bundle veya Kaspersky Business Space Düşünebilirsiniz. fiyatlarıda üç aşağı beş yukarı aynıdır.

Gönderildi : 07/10/2008 16:58

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Nod 32 Öneriyorum Size. Server Client Mantıgıyla calısıyor herhangi bir problemde Clientin yanına gitmeden herseyi Remote Controller üzerinden yapabiliyorsunuz. (Kurulum, Update, Scan vb ) Talep ettiğiniz taktirde eğitimde veriliyor ücretsiz. 2 senedir kullanıyorum. Hiç canımı yakmadı  🙂 İyiki varsın Nod32 🙂

Gönderildi : 07/10/2008 20:12

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Hemen hemen bütün ürünlerin server - client dediğiniz manage (yönetilebilir) sürümleri mevcuttur. Burada önemli olan yapınıza en uygun, başarısını kanıtlamış aynı zamanda desteğini alabileceğiniz bir ürün seçmenizdir. Size bu konuda Kaspersky , Nod32, Mcafee,Trend Micro ve Symantec ürünlerini öneririm. Bu ürünlerin birbirine yakın ve başarısını kanıtlamış ürünlerdir.

Saygılar

Gönderildi : 08/10/2008 00:21

(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member

Merhabalar,

Şuana kadar kendi serverımızda ve müşterilerde Nod32 kullanıyoruz.Hem makinayı kasmıyor hemde gerçekten güvenli.Fakat geçenlerde Nod32 de şöyle bir problem yaşadım.Eğer server üzerinden paylaşımlı bir program kullanıyorlarsan networkte arasıra kilitlenme oluyor.Görev yöneticisinde nod32 dosyası olan ekrn.exe yi sonlandırınca sistem normale dönüyor ve bu dosya otomatik olark tekrar çalışıyor ma sorun çıkarmıyor.ama 2-3 günde bir tekrarlıyor.Ş uan gayet güçlü olarak piyasaya giren ve aynı zamanda nod32 nin antispylı versiyonunda bulamadığı spy yazılımları,trojanları temizleyen  Antivir antivirüsü öneririm.hem makinayı yormuyor hemde sorun çıkartmıyor.Antivir kullanmanı tavsiye edebilirim.

Gönderildi : 08/10/2008 17:15

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Hocam ekrn.exe problemini direk NOD32 nin kendisine sordum onlar varlıgından bile haberdar değiller 🙂 Fakat ekrn servisi internet paket trafigini kontrol eden bir servis oldugunu biliyorum.

Merhabalar,

Şuana kadar kendi serverımızda ve müşterilerde Nod32 kullanıyoruz.Hem makinayı kasmıyor hemde gerçekten güvenli.Fakat geçenlerde Nod32 de şöyle bir problem yaşadım.Eğer server üzerinden paylaşımlı bir program kullanıyorlarsan networkte arasıra kilitlenme oluyor.Görev yöneticisinde nod32 dosyası olan ekrn.exe yi sonlandırınca sistem normale dönüyor ve bu dosya otomatik olark tekrar çalışıyor ma sorun çıkarmıyor.ama 2-3 günde bir tekrarlıyor.Ş uan gayet güçlü olarak piyasaya giren ve aynı zamanda nod32 nin antispylı versiyonunda bulamadığı spy yazılımları,trojanları temizleyen  Antivir antivirüsü öneririm.hem makinayı yormuyor hemde sorun çıkartmıyor.Antivir kullanmanı tavsiye edebilirim.

Gönderildi : 08/10/2008 20:22

Paylaş: