Forum

WSUS geçici ol...

Bildirimler
Hepsini Temizle

WSUS geçici olarak askıya alınır mı?

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
371 Görüntüleme
(@salihbulut)
Gönderiler: 91
Estimable Member
Konu başlatıcı

2008 R2 üzerine WSUS kurdum ve yapılandırdım, ancak sanırım çok fazla ürün seçimi yapmışım, cihaz 2 gündür 50 gb kadar update indirdi ve depoladı, devam da ediyor. WSUS indirmelerini nasıl durdurum ve sil baştan yeniden nasıl yapılandırım.

Gönderildi : 17/02/2016 18:44

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

En temizi baştan kurun 🙂 Temiz olsun. Update db oluşması için sadece içeride kullanılan ürünler ve güvenlik güncellemelerini seçerseniz iyi olur. Driver v.s. güncellemeleri ve kullanılmayan ürünleri seçerseniz db çok büyür.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/02/2016 19:13

(@salihbulut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

En temizi baştan kurun 🙂 Temiz olsun. Update db oluşması için sadece içeride kullanılan ürünler ve güvenlik güncellemelerini seçerseniz iyi olur. Driver v.s. güncellemeleri ve kullanılmayan ürünleri seçerseniz db çok büyür.

Baştan kurmaktan kastınız ; Roll ekranından iptal etmek, sql'de mevcut oluşan dataları kaldırıp, sonra yine roll'erden tekrar kurmak mı?

Sadece güvenlik güncellemelerini kurduğum takdirde, policy altına girmiş olan makinaların diğer update ihtiyaçları nasıl karşılanacak?

Örneğin yeni win 10 kurulan bir makinayı domaine aldığımda, sadece güvenlik güncellemelerini yükleyecek, diğer performans threshold v.s. güncellemeleri gelmeyecek. Bu durum sorun oluşturmaz mı?

Yorum için teşekkürler

Gönderildi : 17/02/2016 21:00

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,

Tüm güncellemeleri alacak ise bu durumda db büyüklüğüne katlanmak gerekecek mecburen. İkisinnde biri seçilmeli. 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/02/2016 22:21

(@salihbulut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Tüm güncellemeleri alacak ise bu durumda db büyüklüğüne katlanmak gerekecek mecburen. İkisinnde biri seçilmeli. 

Teşekkürler Rıza hocam. Bugün  wsus rollerden kaldırdım ve yeniden kurdum ve yapılandırılmasıni yeniden yaptım. 

Hafta sonu güncellemeleri onaylarim.

Gönderildi : 19/02/2016 00:33

(@www-rizasahan-com)
_

Bilgisayarları güncel olarak temiz kurunca sonradan sadece kritik güncellemeleri basmanız bana göre yeterli. Sonrasında gerekli bir güncelleme olursa veya bilgisayar bir olaydan dolayı tamire gelirse full güncellemeleri basıp yollarsınız.

Gönderildi : 21/02/2016 21:32

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Wsusun dbsini silip yneiden config edebiliyosunuz ama sanırım siz en baştan kurmussunuz 🙂

Kolay gelsin

Gönderildi : 12/03/2016 16:55

Paylaş: