Forum

win 2012 server Uza...

Bildirimler
Hepsini Temizle

win 2012 server Uzakmasaüstü hizmetleri şu anda meşkul olduğundan hatası

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,433 Görüntüleme
(@ArdaTasan)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

VMware üzerinde windows 2012 server kullanmaltayız. 2 adet RDP serverımız var bire bir kurulumları yapılan. Bazı kullanıcılarımız uzakmasaüstüne bağlanmaya çalıştıklarında "Uzak Masaüstü Hizmetleri şu anda meşgul olduğundan yapmaya çalıştığınız görev tamamlanamıyor" diye bir hata veriyor. Bütün kullanıcılarda olmuyor ama belirli aralıklarda farklı kullanıcılarda oluyor. 2RDP serverdan birine aynı kullanıcı ile bağlanabildiğim zamanlarda bile diğer rdp serverdan bağlanmaya çalışınca gene bu hatayı alıyorum. Bazen 2 rdp serverda da aynı hatayı veriyor.

Sorunun nedenini çözemedim ama çok sinirimi bozdu. Yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.

Gönderildi : 16/02/2016 13:18

(@ahmetmusakosali)
Gönderiler: 366
Reputable Member

Genel bir profile sorunu yaşıyorsunuz. Çözüm için önerilerim;

1-) eğer roaming profile kullanıyorsanız boyut büyük olduğunda bozulmalar sık olur. Çözüm profile dosyasının minimum düzeyde tutulması ve kullanıcıya file share üzerinde bir alan açarak dosyalarını burada saklamasını sağlayın. Biz çözüm için kullanıcının masaüstü ve belgelerime yazma Hakkı'nı aldık. File server üzerinde oluşturduğunuz alana Ad üzerinde her kullanıcı için map Driver oluşturduk ve özel olarak kullanacağı verileri buraya atmalarını bildirdik

2-) bir kereliğine dosyalarının yedeğini alın ve delprof2 uygulaması ile silin. Eğer Roaming Profile kullanıyorsanız sunucu üzerindeki profile dosyasından başka file share alandaki profilime silin.

3-) eğer uygulamalarınız destekliyorsa 2012r2 ye geçiş yapın.

4-) aşağıdaki adresteki hotfixleri muhakkak yükleyin. 

https://support.microsoft.com/en-us/kb/2933664

5-) register da profilelist diye bir dizin aratın eğer altında sonunda .bak uzantılı kayıt varsa bak'lı olan kaydı ve aynı kaydın bak'sız olanı silin. 

Gönderildi : 19/02/2016 02:48

(@ahmetmusakosali)
Gönderiler: 366
Reputable Member

VmWare e ait OS optimition Toolkit ile sanal sunucularınızı tarayın. Analiz işleminden sonra önerilen çözümlerden uygun olanları uygulayın

Gönderildi : 19/02/2016 02:52

(@ArdaTasan)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ahmet bey, Bilgilendirmelerinizden dolayı çok teşekkür ederim. Hafta sonu uygulamayı düşünüyorum sorun yaşamamak için. Çözüm durumu hakkında bilgi vereceğim. Teşekkürler,

Gönderildi : 02/03/2016 11:55

(@BahriYilmaz)
Gönderiler: 38
Trusted Member

Merhabalar, aynı sorunu bende server 2008 de yaşıyorum sorunu çözen arkadaşlar lütfen burada çözümünü yazarsa çok iyi olur bizde faydalanmış oluruz.

Gönderildi : 04/03/2016 22:08

Paylaş: