Forum

LDAP sunucusu hakkı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

LDAP sunucusu hakkında.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
455 Görüntüleme
(@HikmetTufekci)
Gönderiler: 44
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

benim ldap sunucusu hakkında sorum olacaktı,

şuan iş yerinde pop 3 olarak mailleri kullanıyoruz. Server 2012 R2 var. Active directory kurulu fakat hiçbir bilgisayar exchange olarak çalışmıyor. Server sadece şuanlık veri depolama olarak kullanılıyor. Benim sorum şu, mailleri pop olarak kullandığımız için kişi listesi yok. serverda LDAP sunucusu oluşturup içine mail adreslerini ekleyipi pop kullanan herkesin mailine bu ldap sunucusuna bağlansak adres defteri gelir mi? eğer olursa bunu nasıl yapabilirim?

Gönderildi : 11/02/2016 17:41

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Exchange mail hizmeti kullanmadan ortak yani GAL kullanımı yapamazsınız. Bunu Exchange veya Ofis 365 ile başarabilirsiniz. Bir yöntem var ancak sağlıklı değil. Zamanında portalda muhabbeti geçmişti.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/02/2016 23:37

Paylaş: