Forum

Netbios neden a...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Netbios neden açılmıyor?

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
674 Görüntüleme
(@ErhanAgir)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, abilerim..

Bundan 2-3 ay önce, 'güvenlik' adı altında 'bilgisayarın portlarını kapatmak' gibi bir işe kalkışmıştım..

Denetim masası>Ağ ve İnternet>Ağ ve Paylaşım Merkezi>Bağdaştırıcı ayarları>bla bla>'TCP/IP üzerinde NetBios'u etkinleştir' seçeneğindeki tiki kaldırmıştım. Şu an işaretlidir.

Fakat, Ağ bağlantısı ayrıntılarına baktığımda kapalı durumda olduğunu görüyorum. Bir değişiklik yok.

CMD ekranında ise, 'Nbtstat -n' komutunu yazdığımda 'Failed to access NetBT driver -- NetBT may not be loaded' hatasını alıyorum.

Not: Sistem güncellemeleri yapıldı. Ve bilgisayarı 'yönetici' yetkileri ile kullanıyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum. 

İyi forumlar.

Gönderildi : 30/12/2015 18:13

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

netsh winsock reset komutu sonrası bilgisayarı yeniden başlatıp denermisiniz.

bir de ethernet kartının sürücüsünü kaldırıp yeniden kurmayı deneyebilirsiniz eger ilk seçenek işse yaramaz ise

Gönderildi : 31/12/2015 12:00

(@ErhanAgir)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Öncelikle, geç cevap verdiğim için kusura bakmayın. Deneme fırsatına yeni eriştim 🙂

netsh winsock reset komutunu denedim, malesef faydası olmadı.

Ethernet konusunda ise şöyle bir sorum olacak. Ethernet sürücünü 'aygıt yöneticisi' bölümünden kaldırıyoruz herhalde. 'Ağ bağdaştırıcıları' adı altında iki tane aygıt gözüküyor. Intel(R) Dual Band Wireless-AC 3160 ve Realtek PCle GBE Family Controller. 

Bunlardan hangisi? Yanlış bir şey yapmak istemiyorum.

Gönderildi : 05/01/2016 01:45

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

cihaz laptop sanırım

intel kablosuz

realtek kablolu ethernet kartı

ikisini de kaldırıp yeniden kurmayı deneyebilirsiniz

Gönderildi : 05/01/2016 11:03

Paylaş: