Forum

Domain Server - Bil...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain Server - Bilgisayar Tanımlaması hk.

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
395 Görüntüleme
(@mehmetbalkay)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Konuyu nasıl tarif edebilirim tam bilememekle birlikte; kısaca şöyle deneyerek başlayayım..

Bir makinayı dc ye kayıt ettiğimizde, dc o makinayı nasıl yorumlar? Yani örneğin TEST-PC isimli bir laptopu dc ye kayıt ettiğimizde, domain o pc nin fiziksel olarak nesini sisteme kayıt eder ve sonra bu o makinadır diye yorumlar ?

Derdim şu : Bir kullanıcı sadece kendi pc sinden oturum açabilsin istiyorum.. Bunu Hesap ayarlarında Oturum Açma alanı.. üzerinden pc ismini girerek yapabildik.. Ancak, bu pc ismini dc nasıl ve neye göre kontrol ediyor ? Bir kullanıcı pc adını değiştirerek farklı bir yerde oturum açabilmeyi denerse başarabilir mi? 

Umarım karıştırmadan anlatabildim.. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Saygılarımla,
Mehmet BALKAy

Gönderildi : 07/12/2015 20:20

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Başka pc yi ismini değiştirse bile domain e alması gerekir, buna yetkisi yoksa yapamaz. Yetkisi varsa ve domain e alırsa diğer pc domain den düşer, güven ilişkisi var diye hata verir.

Gönderildi : 07/12/2015 21:12

(@mehmetbalkay)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Cevabınız için teşekkürler.. Soruyu şöyle sorayım madem ; DC Computers kısmında her laptop için atanan SID , ilgili makinanın hangi fiziksel veya yazılımsal verisiyle eşleştirilir ? Yani dc de atanan SID , macid ile mi ne bileyim diskin seri nosu ile mi yahut ne ile eşleştirilip , bu isimli makina doğru makinadır diye yorumlayabilir ?

Gönderildi : 08/12/2015 00:45

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

https://technet.microsoft.com/en-us/library/cc962011.aspx

Burada sid formatı ile ilgili döküman var. Bilgisayar adı ve domain e alma sırasındaki güvenlik bilgilerine veriyor sanırım.

Gönderildi : 08/12/2015 11:30

(@mehmetbalkay)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler..

Gönderildi : 10/12/2015 13:47

Paylaş: