Forum

Kış saat Uygulaması...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kış saat Uygulamasından Sonra Current time - Local time Farklılığı

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
541 Görüntüleme
(@CenkCevik)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar kış saat uygulamasının 2 hafta ileriye ertlenmesi ile ilgili bir problem yaşamaktayım.

Microsoft tarafından yayınlanan hotfix i DC ler üzerinde çalıştırdım. Saatin değiştirileceği tarih 8 kasım olarak görünmektedir. Buraya kadar bir sorun yoktu fakat diğer sunucularda veya client larda saati senkronize etmeye çalıştığımda aşağıdaki gibi iki farklı saat görünmeye başladı ve komutu yazdığım makineler geri olan yanlış saati çekiyor. DHCP üzerinden time server DC olarak ayarlı şimdiye kadar bir sorun ile karşılaşmamıştık.

C:\Users\administrator>net time /domain:domain.com.tr /set
Current time at \\DC2.domain.com.tr is 10/25/2015 10:55:58 AM

Local time (GMT+03:00) at \\domain.com.tr is 10/25/2015 11:55:58 AM

The current local clock is 10/25/2015 11:56:00 AM
Do you want to set the local computer's time to match the
time at \\DC2.domain.com.tr? (Y/N) [Y]: y
The command completed successfully.

Bu şekilde devam edince saati 10.56 olarak ayarlıyor.

net time /set \\192.168.1.1  şeklinde ilerlendiğinde de aynı sorun yaşanmaktadır.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla.

Gönderildi : 25/10/2015 14:11

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

(@oguzhanburkay)
Gönderiler: 9
Active Member

Merhaba ;

Aynı sorunu bende yaşıyorum Serhat beyin makalesindeki PowerShell uygulamasını 1 pc de test ettim güvenlik duvarını kapatınca bu pc için başarılı olduğunu csv kaydında gördüm.

Makaleyi tekrar okuyup deneyin 

http://www.serhatakinci.com/index.php/windows-25-ekim-sabahi-1-saat-gerideyse-yapilmasi-gerekenler.html

http://www.serhatakinci.com/index.php/windows-dst-hotfix-kbb3093503-yukleme-araci-yaz-saati-uygulamasi-2015.html

Kolay gelsin

Gönderildi : 25/10/2015 18:01

(@CenkCevik)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Herşey tamam hotfix uygulandı fakat outlook takvimdeki toplantılar 1 saat ileride görünmektedir.

Çok acil yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 26/10/2015 12:25

(@oguzhanburkay)
Gönderiler: 9
Active Member

Hakan beyin hazırlamış olduğu dosya içerisinde bununla ilgili bir paragraf vardı inceledinizmi ?

https://www.cozumpark.com/files/folders/yuklemeler/entry475303.aspx

Kolay gelsin

Gönderildi : 26/10/2015 12:50

(@uguraytaskin)
Gönderiler: 52
Trusted Member

Serhat Akinci Beyin yapmış olduğu uygulamayı deniyorum fakat nedense powershell içinde oluşturduğum klasöre giremiyorum. 

Gönderildi : 26/10/2015 14:09

(@OrcunAKTAS)
Gönderiler: 27
Eminent Member

Selam,

Hakan Hocanın ilgili makalesine istinaden,makalenin içindeki windows 10 hotfix güncellemesini bulabilmiş değilim. Tüm clientlarda ilgili hotfix yaması yapıldı ancak windows 10 larda güncellemeyi bulamadığım için sorun yaşıyorum. Bu sorunu halledebilen var mı?

Gönderildi : 26/10/2015 14:32

(@cemyenici)
Gönderiler: 7
Active Member

Selam arkadaşlar

ben Sunuculara hotfix yükledim ancak manuel olarak düzeltmek zorunda kaldım. Gmt +3 Minsk yada bagdat yapınca düzeldi ancak bütün sunucu ve Pc lerde manuel müdahale gerektirdi. Gmt +3 yapmanın sakıncası olur mu?

Gönderildi : 26/10/2015 16:04

(@uguraytaskin)
Gönderiler: 52
Trusted Member

Yükleme başarısız diye uyarı geliyor. 

Hem ip ile denedim hem pc adı ile.

Gönderildi : 26/10/2015 16:16

Paylaş: