Forum

rdp ile bağlanmıyor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

rdp ile bağlanmıyor bazen

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,584 Görüntüleme
(@velimontana)
Gönderiler: 144
Estimable Member
Konu başlatıcı

sanki karşı taraftaki pc kapalıymış gibi bazen bağlanmıyor, bazende sorun varmış gibi baya bekletip bağlanamıyor neden oluyor bu şimdi kvm switch istedim giricem bakıcamda bişey anlicağımı sanmıyorum firewallda kapalıydı diye hatırlıyorum

Gönderildi : 12/10/2015 01:58

(@mustafanisanci)
Gönderiler: 79
Estimable Member

Arkadaşım sanki whatsapp tan yazışıyor gibi yazmışsın. Nerden bilelim hangi makinaya bağlanmaya çalışıyorsun, ne yapmaya çalışıyorsun, hangi uygulama ile bağlanıyorsun, firewall kuralların ne, içerden mi dışardan mı erişmeye çalışıyorsun? Herşey muamma!!!

Gönderildi : 12/10/2015 03:00

(@BirkanURLU)
Gönderiler: 327
Reputable Member

sanki karşı taraftaki pc kapalıymış gibi bazen bağlanmıyor, bazende sorun varmış gibi baya bekletip bağlanamıyor neden oluyor bu şimdi kvm switch istedim giricem bakıcamda bişey anlicağımı sanmıyorum firewallda kapalıydı diye hatırlıyorum

Üst mesajda arkadaşın bahsettiği gibi daha açıklayıcı bilgi vermeniz gerekiyor, ayrıca bahsettiğiniz sorun sürekli mi yoksa bazı zamanlarda mı gerçekleşiyor?

Gönderildi : 12/10/2015 03:37

(@velimontana)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bu sorun 2 gün önce başladı windowsdan windows serverime her zamanki gibi uzak masaüstü yani rdp ile bağlanmaya çalışıyorum, belli aralıklar mı hayır değil ne zaman olcağı belli olmuyor, yalnız server manageri incelerken gördüm rdp yi silmişim rolden kaldırmışım yani şimdi tekrar kurulum yaptım ama daha restart atmadım 1 gündür sorun yok sanırım sorun buymuş, ama bu ne işe yarıyor anlamadım daha önce hiç kurmadanda kullanırdım

Gönderildi : 13/10/2015 02:50

(@BirkanURLU)
Reputable Member

bu sorun 2 gün önce başladı windowsdan windows serverime her zamanki gibi uzak masaüstü yani rdp ile bağlanmaya çalışıyorum, belli aralıklar mı hayır değil ne zaman olcağı belli olmuyor, yalnız server manageri incelerken gördüm rdp yi silmişim rolden kaldırmışım yani şimdi tekrar kurulum yaptım ama daha restart atmadım 1 gündür sorun yok sanırım sorun buymuş, ama bu ne işe yarıyor anlamadım daha önce hiç kurmadanda kullanırdım

Merhaba, sorun muhtemelen başka bir yerde. RDP bir rol değil, İşletim sisteminin bir özelliği. Sizin bahsettiğiniz RDS olmalı yani Remote Desktop Services. Bu rol farklı amaçlar için kullanılıyor ve sizin durumunuzla bir ilgisi yok silebilirsiniz bunu.

Sorunu tespit etmek için aldığınız hata mesajını, hata aldığınız an o cihaza ping atıp atamadığınız gibi daha ayrıntılı bilgilere ihtiyaç var.

Gönderildi : 13/10/2015 11:08

(@velimontana)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, sorun muhtemelen başka bir yerde. RDP bir rol değil, İşletim sisteminin bir özelliği. Sizin bahsettiğiniz RDS olmalı yani Remote Desktop Services. Bu rol farklı amaçlar için kullanılıyor ve sizin durumunuzla bir ilgisi yok silebilirsiniz bunu.

Sorunu tespit etmek için aldığınız hata mesajını, hata aldığınız an o cihaza ping atıp atamadığınız gibi daha ayrıntılı bilgilere ihtiyaç var.

tamamdır evet sanırım rds o şuan giremiyorum çünkü gene girdim foruma,

ping atılıyor bir sonraki girebildiğimde teamviewer yüklicem rdp ile giremediğimde tv ile girip bakıcam neler oluyor ama olay günlüğündende pek anlamıyorum

Gönderildi : 13/10/2015 21:31

(@BirkanURLU)
Reputable Member

ping atılıyor bir sonraki girebildiğimde teamviewer yüklicem rdp ile giremediğimde tv ile girip bakıcam neler oluyor ama olay günlüğündende pek anlamıyorum

Port Numarasını da değiştirin, Geçenlerde benim başıma geldi farkında olmadan aynı portu başka bir olay için kullanmışım dakikalarca sorunun ne olduğunu aradım.

Gönderildi : 14/10/2015 17:58

(@velimontana)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Port Numarasını da değiştirin, Geçenlerde benim başıma geldi farkında olmadan aynı portu başka bir olay için kullanmışım dakikalarca sorunun ne olduğunu aradım.

hocam sürekli yapmadığım için hep bu tür bilgileri unutuyorum, nasıl değiştiricem port u ve ne koymalıyım port u tamamen kafama göre sallasam olur mu

Gönderildi : 16/10/2015 16:38

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 482
Honorable Member

Rdp portunu değiştirmek için  https://www.cozumpark.com/forums/thread/251853.aspx  burdan yararlanabilirsiniz. Kullanmadığınız herhangi bir port olabilir.

Gönderildi : 16/10/2015 17:36

(@mustafanisanci)
Gönderiler: 79
Estimable Member

Sen bence güvenlik duvarını kapat veya uzak erişim için yapıladır. Daha sonra da bilgisayarım üstünde sağ tıkla ve özelliklerinden uzak masaüstü ayarlarına gel ve bağlanmak istediğin kullanıcı adını oraya ekle. Böyle bir durumda bağlanmaması için başka hiçbir neden yok. 

Gönderildi : 17/10/2015 23:09

(@velimontana)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sen bence güvenlik duvarını kapat veya uzak erişim için yapıladır. Daha sonra da bilgisayarım üstünde sağ tıkla ve özelliklerinden uzak masaüstü ayarlarına gel ve bağlanmak istediğin kullanıcı adını oraya ekle. Böyle bir durumda bağlanmaması için başka hiçbir neden yok. 

firewall kapalı, tamam userde eklemeyi denerim ama orası baglanabilicek kişiyi seçmiyormu sadece yani bağlanıcağım bilgisayarımın user adını yazıcam sanırım şuanki haliyle her usere açık yani

Gönderildi : 18/10/2015 05:03

Paylaş: