Forum

Kış saati uygulamas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kış saati uygulaması - 08 Kasım 2015'e ertelendi.

29 Yazılar
14 Üyeler
0 Likes
1,186 Görüntüleme
(@sercansadikoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Merhaba,

Yalnız şöyle bişey tespit ettim.Registry ile yaptıktan sonra bilgisayarın tarihini 2016 veya daha ileri bir tarihe ayarladığınızda o yıla ait saat değişiklik zamanı da 2 hafta ertelenmiş geliyor.Hotfix ile denediğimizde böyle birşey olmadığını gördük.Ciddi derecede baş ağırtabilir dikkat etmek gerekli.

Gönderildi : 21/10/2015 14:16

(@serkanmutlu-2)
Gönderiler: 53
Trusted Member

Uğur bey bat dosyası aşağıdaki gibi hata veriyor

C:\Users\SMUTLU\Desktop\TIME\01_Prerequisites>Rem ## Windows sistem bilgisi al
inir
2 was unexpected at this time.
C:\Users\SMUTLU\Desktop\TIME\01_Prerequisites>For /f ôtokens=2 delims=[]ö %G in
(æverÆ) Do (set _version=%G)
C:\Users\SMUTLU\Desktop\TIME\01_Prerequisites>

Gönderildi : 21/10/2015 14:38

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Tüm istemcilere kurulması gerekli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/10/2015 15:49

(@firatbilmis)
Gönderiler: 199
Reputable Member

Merhaba,

Windows Server 2003 ve Windows XP sistemlerde nasıl bir aksiyon almalıyız? Yukarıda Uğur kardeşimin sitesinde önerdiği yolu izledim. BAT dosyası çalıştı ama etkili oldu mu olmadı mı anlayamadım. Çünkü XP de yada 2003 de "8 kasım da geri alınacaktır" gibi bir ibare çıkmıyor.

Gönderildi : 21/10/2015 17:32

(@sercansadikoglu)
Honorable Member

Alternatif olarak bir çözüm dha bulduk, sizlerle de paylaşayım.

Garantiye almak için group policy ile yukarıdaki registry bilgilerini kullanarak tüm sistemde time zone'u İstanbul ayarlatın (restart istiyor).Ardından microsoft'un yayınladığı hotfix dosyasını PDQ Deploy programı ile dağıtın.Programın kullanımı oldukça basit.Linkten download edebilirsiniz.

http://www.adminarsenal.com/download-pdq-deploy

Gönderildi : 21/10/2015 20:28

(@UmutYildirim)
Gönderiler: 8
Active Member

Merhaba,

Yalnız şöyle bişey tespit ettim.Registry ile yaptıktan sonra bilgisayarın tarihini 2016 veya daha ileri bir tarihe ayarladığınızda o yıla ait saat değişiklik zamanı da 2 hafta ertelenmiş geliyor.Hotfix ile denediğimizde böyle birşey olmadığını gördük.Ciddi derecede baş ağırtabilir dikkat etmek gerekli.

selam o 2016 yıli için henüz bir registry ayarı girilmediği için olabilir. Neticede patch geçincede registry deki ayarı değiştir miyormu?. 

Gönderildi : 22/10/2015 09:45

(@sercansadikoglu)
Honorable Member

Merhaba,

selam o 2016 yıli için henüz bir registry ayarı girilmediği için olabilir. Neticede patch geçincede registry deki ayarı değiştir miyormu?. 

Evet.Demek istediğim policy ile registry değişikliği yapmak yerine bu şekilde yapılarak bir daha düzeltme gerektirmemesi.

Biz bu şekilde yapıyoruz tavsiye olunur.

Gönderildi : 22/10/2015 11:58

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Merhaba,

Önerdiğiniz programda ayarları saatlerin alındığı gecemi ayarlayacaksınız. Zamanlayabiliyor musunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/10/2015 01:12

(@sercansadikoglu)
Honorable Member

Merhaba,

Merhaba,

Önerdiğiniz programda ayarları saatlerin alındığı gecemi ayarlayacaksınız. Zamanlayabiliyor musunuz?

Evet schedule edebiliyorsunuz.Ama trial enterprise versiyonu kurmanız gerek, free versiyonda bu özellik kapalı.

Gönderildi : 23/10/2015 02:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Bu forum postu üzerinden devam edebilirsiniz

http://www.cozumpark.com/forums/thread/475110.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/10/2015 15:36

Sayfa 2 / 2
Paylaş: