Forum

logon scripti ç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

logon scripti çalıştıramıyorum

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
421 Görüntüleme
(@MuratNazikgul)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese iyi akşamlar server 2008 ad kurulu servere bağlı 80 client var ve  yapmak istediğim kullanıcı bilgisayarını açıp login olduğunda otomatik olarak dosya sunucuda bulunan kendi adındaki klosere ve ortak klosere bağlanması ve bu kullanıcı oturumunu kapattığında başka bir kullanı aynı pc de oturum açtığında oda kendi kloser ve ortak kloserine bağlanması yeni bir gpo oluşturdum ve kullanıcıları bu gpo bağladım sonra gpo ayarlarında users kısmında logon/logoff kısmında scripti  dosya atttım ve seçtim fakat kullanıcı login olduğunda yaaa hiç bir işlem olmuyor yada script hata veriyor nerede yanlış yaptığımı anlayamadım

Gönderildi : 05/10/2015 00:23

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,
Bu kişilere User and Computer kısmından neden bağlamıyorsunuz ?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/10/2015 00:51

(@MuratNazikgul)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekürler rıza bey bunu deneyeceğim.Peki login.bat dosyası oluşturmamız gereklimi ve birden fazla klosere bağlanması gerektiğinde ne yapmamız gerekli

Gönderildi : 05/10/2015 01:14

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Buradaki logon batı yapmayabilirsiniz. Gerek yok. Sadece bir klasör oluşturun paylaşıma açın. İçinde tüm kullanıcılar için klasör oluşturun miras haklarını düzenleyin. Herkes sadece kendi dosyasına erişip düzenleyebilsin. Sonrasında \\server\paylasim\kullaniciklasorisimleri şeklinde z: sürücüsüne map yapın.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/10/2015 00:23

(@metinkoc)
Gönderiler: 17
Active Member

Bunu alternatif olarak default domain policyden de yapabilirsiniz

User configuration
policies
windows settings
Scripts (Logon)

içerisine .bat dosyasını yerleştirin.

Gönderildi : 06/10/2015 14:44

(@MuratNazikgul)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yorumlarınız için teşkkekürler Rıza beyin dediği yoldan basitçe işimi halletim herkez kendi klasörüne oturum açınca bağlanıyor.Fakat bütün kullanıcıların ortak klasörüne yani 2. bir sürücü için logon scipt deniyorum kullanı logon olduğunda ya hiç bir işlem olmuyor yada script hata veriyor

Gönderildi : 09/10/2015 15:08

(@BirkanURLU)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Yorumlarınız için teşkkekürler Rıza beyin dediği yoldan basitçe işimi halletim herkez kendi klasörüne oturum açınca bağlanıyor.Fakat bütün kullanıcıların ortak klasörüne yani 2. bir sürücü için logon scipt deniyorum kullanı logon olduğunda ya hiç bir işlem olmuyor yada script hata veriyor

Neden GPO ile Drive Map denemiyorsunuz? En kolay ve sağlıklı yolu bu aslında.

Gönderildi : 12/10/2015 04:42

Paylaş: