Forum

Uzak masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak masaüstü kullanıcılarının karşılaştıkları sorunlar.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
381 Görüntüleme
(@mehmethanifi)
Gönderiler: 457
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Uzak masaüstü kullanıcılarımızın bir - iki şikayeti var. Windows server 2008r2 sunucusuna rdp yaparken print almak isteyen kullanıcılar print seçeneklerinde önceden kendi bilgisayarında tanımlı olan printer listesinide görebiliyorlardı. 50 uzak masaüstü kullanıcısı bu sabah hiç birini görmemeye başladı. Bunun sebebi ne olabilir acaba. Sunucu tarafında herhangi bir oynamada yapmadık.

Diğer şikayet ise yazdıramadıkları dosyayı pdf olarak export edip kendi bilgisayarlarına  almak istiyorlar. Önceden resimde görülen sunucunun disk bilgilerinin altında, kendi bilgisayarlarının disk bilgileri de listeleniyordu ama disk bilgilerinide göremiyoruz şuanda.

[url= http://i.hizliresim.com/rV8JGM.pn g" target="_blank">http://i.hizliresim.com/rV8JGM.pn g"/> [/img][/url]

Bu konuda ne yapabiliriz.

Teşekkürler.

Gönderildi : 05/08/2015 19:12

(@tarkankurd)
Gönderiler: 66
Estimable Member

Merhaba

yazıcı servisini restart yapmanız problemi çözecektir. 

bende de aynı problemler oluyor. şikayet geldiğinde ben bu şekilde çözüyorum. 

büyük ihtimalle bir yazıcı sürücüsü servisi klilitliyor.

Gönderildi : 05/08/2015 19:26

(@mehmethanifi)
Prominent Member
Konu başlatıcı

yazıcı servisini restart ettim ama düzelmedi.

Gönderildi : 05/08/2015 19:29

(@birkanurlu)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Merhaba, Uzak Masaüstü Bağlantısı arayüzünde ekteki fotoda gördüğünüz kısımları inceler misiniz lütfen. İlgili kutucuklar işaretlenmediği için böyle bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Gönderildi : 06/08/2015 01:16

(@mehmethanifi)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Birkan bey teşekkür ederim tekrardan. Bütün rdp programlarımda belirtmiş olduğunuz ayarlarım seçili. Sunucuyu restart edince bu sorun düzlemiş oldu.

Şuanda bu sorunu yaşamıyorum ama olurda tekrar olursa sunucuyu restart etmeden bu sorunu nasıl çözebilirim onu bilmiyorum.

Çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 07/08/2015 13:38

Paylaş: