Forum

windows server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server 2008 kullanıcı ekleme hakkında

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,252 Görüntüleme
(@SerdarDIKEN)
Gönderiler: 27
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba deneme amaçlı bir bilgisayarıma win server 2008 kurdum. Active Directory Etki alanı hizmetleri , dosya hizmetleri , DNS Sunucucu kurdum roller bölümünde . 

Şimdi aynı ağda win 7 bir bilgisayarım var bunu oluşturduğum domaine nasıl dahil edebilirim.

Yaptığım işlemler ;

1- Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları kısmında Users  kısmında kullanıcı oluşturdum . Computers kısmında eklemek istediğim bilgisayarın ismini yazarak ekledim.

2- win 7 makinada sistem özellikleri kısmında üyelik etki alanı tıkladım." local.deneme " yazdığımda  "local.deneme" etki alanının Active Directory etki alanı denetleyicisiyle (AD DC) bağlantı kurulamadı diyor. 

yardımcı olurmusunuz eksiklerim nedir ? 

Gönderildi : 08/07/2015 17:39

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Windows 7 bilgisayarınız ile Server aynı ip grubunda olmalı, Windows 7 bilgisayar serveri pingliyor olmalı son olarakta Windows7 bilgisayarın DNS adresi Domain Controller olmalı.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/07/2015 18:07

(@SerdarDIKEN)
Gönderiler: 27
Trusted Member
Konu başlatıcı

hocam win 7 servere ping atıyor  ama server win7 ye ping atamıyor ? ne yapmak lazım

Gönderildi : 08/07/2015 18:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Serverin atmaması normal Windows 7 üzerinde firewall açık durumdadır. Windows7 ip ayarlarında DNS olarak server ip adresi var ise domaine girebilmeniz lazım.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/07/2015 18:57

(@mahmutbike)
Gönderiler: 114
Estimable Member

Serdar kardeş

computer kısmına bilgisayarı el ile eklemene gerek yok.

1- önce serverda kullancı hesabı oluştur. ör: win7.ali @domainadı, parola ver

2- win7 makinenin ipsini dhcp otomatik ayarla dns kısmına server ip sini gir.

3-  bunları yapmadan önce win7 makinede ikinci bir local admin hesabı aç parolasını bir yere kaydet.

4- sonra win7 pc özelliklerden wokgrup ayarlarını değiştir etki alanı seçip domain adını gir değişiklikleri uygula yeniden başladığında ctrl+alt+del ekranı gelecek karşına domainadı\win7.ali şeklinde. parolanı girmen yeterli

en sonda server da computers kısmına baktığında win7 kullanıcının makine adı gelmiş olması lazım.

kolay gelsin.

Gönderildi : 09/07/2015 14:04

Paylaş: