Forum

Cevrimdisi Yazici S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cevrimdisi Yazici Sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,501 Görüntüleme
(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba 1.5 yıldır kurulu olan 2012 r2 dc ve adc mevcut,dcdiag veya replicaton tarafında hiç sıkıntı yok
dns ler guzel çalışıyor,arıza problem yok.
son 4-5 gundur ne olduysa bir problemim mevcut, 10 adet oki 3320 yazıcım mevcut,usb ve lpt den client pclere baglılar
ve paylaşılmış durumda sureklı kullanılıyorlar.

Pc1 de baglı oki_pc1 yazıcısı
Pc2 de baglı oki_pc2 yazıcısı

pc 1 oturum açıyor,pc2 pc1 dekı yazıcıyı çevrımdışı olarak goruyor pc1 yenıden başlatıyorum sonra çevrimiçine donuyor,bu şekilde butun yazıcılarda sorun oluşuyor.
clientlar wın7 pro,network sw gigabit,clientlar gigabit,clientlarda ssd mevcut,pcler oturum açtıgında hala network aktif olmamış oluyor.Bu yuzden netlogon eventleri dusuyor ama policyleri falan alıyorlar.

Ayni sekilde usb den bagli 2,3 lazer yazicidada problem olusuyor,ip adresleri clientlarda static olarak tanimli.Pcler Oturum acildiktan sonra network simgesi ip almamis olarak gorunuyor,cakisma kontrollerini yapiyor 15-20 saniye sonra ip aliyor,daha sonra yazicilar diger pc lerde online duruma geciyor ama bazende gecmedigi oluyor.1.5 yildir hic boyle bir sorun yasamadim,windows updatelerden sonra oldugunu dusunuyorum

Gönderildi : 11/05/2015 22:37

Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Gönderiler: 241
Reputable Member

Kullanıcıların local admin hakları var mı? 

Gönderildi : 14/05/2015 19:43

(@AzadAzadoglu)
Gönderiler: 184
Reputable Member

Merhaba,

OKI' lerin paylaştırıldığı pc' de Servislerden Yazdırma biriktiricisi ( printer spooler ) ' ni restart ediniz ve OKI kurulu pc' yi yeniden başlatınız. Ayrıca, OKI' nin kuruldugu pc' den ilgili OKI yazıcısına evrak gönderilip, yazdırılan öğelerde kuyrukta evrağın olup olmadığını kontrol ediniz. OKI' nin kurulu olduğu yazıcıya bağlanan pc' lerin, OKI aktifken offline olarak gormesının tek sebebi Yazdırma Biriktiricisi' dir. Restart edin düzelir. 

Gönderildi : 14/05/2015 20:11

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member
Konu başlatıcı

Kullanıcıların local admin hakları var mı? 

LocalUser kullanıcılar,Printservice event id:337 duşuyor

Client kendısıne baglı olan yazıcıyı a.d tarafında yayınlayamıyor,AD.dizin hizmetinden silinmiş olabilir,windows yazdırma sırasını yeniden deneyecek diyor.Pc yı yenıden başlatınca sorun duzelıyor.Eskıden boyle bir sorun yokken 1 haftadır ara ara bu sorunu yapıyor.

Bugun gpo dan biraz ayar çektım duruma bakacagım,30 dakıka da bır printerları ad de check etmesini istedim. 

Gönderildi : 14/05/2015 23:57

Paylaş: