Forum

W2008 Etkinleştirme...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

W2008 Etkinleştirme veya Trial uzatma sorunu;

Azad Azadoğlu
(@AzadAzadoglu)
Üye

Merhabalar;

Sorunum ve Detaylarım : Windows Server 2008 Standart kullanıyorum ve Terminal server olarak kullanıyorum. Bu sisteme RDP bağlantısı yapan kullanıcılar sistemde Mikro denen muhasebe programını çalıştırıp kullanıyorlar. CAL lisansım 10 Kişilik ve yüklü. Ancak Windows Lisans süresi bitmiş olacak ki lisans yenileme hatası veriyor. Henüz tekrar lisans alımı gerçekleşmediğinden dolayı beklemedeyim mecburen. ( Açıkçası patlayana kadar devam, yetkili kişiler biraz şey , anlatamıyorum ). Bu konuya girmeyelim , soruda yöneltilmesin lütfen. Windows trial' e dönüştü ve ek uzatma süresi alamıyorum. Daha önce ek uzatma süresi seçeneğinide kullanmadık.  Trial ek süre almaya çalışırken hata kodu 0XC0000022 hatası yani nesne sahiplenme hatasını alıyorum. Kullanıcı olarak administrator hesabındayım, slui 4 çalışmıyor, slmgr.vbs çalışmıyor anlam veremiyorum.Farklı kullanıcı açıp admin yetkisi veriyorum ondan yapmaya çalışıyorum saçma bir şekilde ama olmuyor.  Henüz sistemsel bir aksaklık yaşamadım ama her an herşey olabilir korkusundayım. 

Hata print screen' i :  

 

 

Her ne yaptıysam bu hata kodunu alıyorum. Saçma gelebilir ancak , bu windows 7 ve 8 etkinleştirme programlarını bile denedim. Çözüm bulamıyorum, microsoft' u arıyorum konuşuyorum derdimi anlatıyorum yerinde destek vermemiz gerekiyor v.s. .. Bunu benim çözmem gerek düşüncesindeyim ve yardımı sizin tecrübelerinizden edinmek istiyorum. Dos ortamında internetten bulduğum W2008 kodlarını yazarak bile denedim ama bu hata kodunu alıyorum. 

 

Yardım lütfen.

Saygılar , iyi çalışmalar.. 

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 25/02/2015 00:20

Okan Özbey
(@okanozbey)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Software Protection servisinin startup type Automatic olduğundan ve çalıştıran kullanıcının Network Service olduğundan emin olurmusun ? 

Eğer bu şekilde değilse düzeltip tekrar denemeni rica ederim.

Sorun devam ederse İşletim sisteminin kurulu olduğu drive Network Service ve Local Service kullanıcıları için full yetki verip tekrar denermisin ? 

Eğer bu işlemde çözmese ki muhtemelen çözülecektir. Son olarak aşağıda ki işlemi denemeni rica edeceğim.

http://www.okanozbey.com/cmd-command-prompt-komut-satirini-system-hesabi-ile-baslatma.html

Kolay gelsin. 

www.okanozbey.com

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/02/2015 00:38

Azad Azadoğlu
(@AzadAzadoglu)
Üye

Merhaba. 

Tüm işlemleri denedim sonuç olumsuz. Ayrıca, Software Protection ( Yazılım Lisanslama ) servisini disable yaptığımda slui 4 çalışıyor ama bu seferde farklı bir hata kodu alıyorum. Hata kodu : 0x80070426 . Olumsuz olumsuz çıldıracağım.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 25/02/2015 01:56

Paylaş: