Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

RDP Sorunu

30 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
786 Görüntüleme
(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

2003 Std. SP2 kurulu file server'ıma sadece rdp ile ben bağlanıyordum. Geçen gün restart ettim akebinde RDP ile bağlanamadım. Hata mesajı aşağıda ki resimdedir. Yardımlarınızı rica ederim.

Tşk.

Gönderildi : 23/09/2008 12:27

(@eroldursun)
Gönderiler: 2173
Famed Member

gerekli izinler yok demekte bağlanması gereken user remote desktop üyesi olmalı

terminal server özelliklerinde permission tabını kontrol edin orada remote desktop gurubu var mı ?

Gönderildi : 23/09/2008 12:34

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Üye rdp user. Ki ben sadece server restart ettim ondan önce bağlanıyordum. REstarttan sonra bağlanamıyorum.

Gönderildi : 23/09/2008 16:34

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

TSC de oturumlar kısmına bakabilirsin.Eğer restart etmeden önce bağlantın kesilmişse ve oturumlar kısmında bağlantısı kesilen oturuma son ver  seçeneği hiçbir zaman seçili ise bu yüzden bağlanamıyor olabilirsin. 

Kolay Gelsin.. 

Gönderildi : 23/09/2008 16:46

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

TSC de oturumlar kısmına bakabilirsin.Eğer restart etmeden önce bağlantın kesilmişse ve oturumlar kısmında bağlantısı kesilen oturuma son ver  seçeneği hiçbir zaman seçili ise bu yüzden bağlanamıyor olabilirsin. 

Kolay Gelsin.. 

Hocam Terminal Services Configirations - rdp-tcp properties özelliklerinde göremedim dediğiniz gibi bir tab.

Gönderildi : 23/09/2008 17:11

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

Sendeki ingilizce galiba. RDP-Tcp Propertiesine girdikten sonra session tabı yok mu?

Gönderildi : 23/09/2008 17:15

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

var. Orda ki butonlar işaretli değil...

Gönderildi : 23/09/2008 18:48

(@eroldursun)
Famed Member

permission tabında remote desktop user var mı ?

yada ilgili kullanıcıyı buraya ekleyin ..

Gönderildi : 23/09/2008 18:56

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

var.

Gönderildi : 23/09/2008 19:04

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar , yardım lütfen.

Gönderildi : 24/09/2008 16:37

(@eroldursun)
Famed Member

Gpo ile terminal servera giriş engellenmiş olabilir mi ?

DC üzerinde ilgili kullanıcının özelliklerine gelin terminal services profile kısmında en altta deny user for any terminal server diye bir tanımlama var bu işaretli olmamalı

aklıma bu geldi bi bak istersen

sadece remote desktop yapılıyordu dimi APP mod değil yani

öyle ise şurayada bak bilgisayarım sağ kilk özellikler REMOTE /remote desktop sonrasında ilgili user seç

bunlar olmadı reomte desktop özelliğini kapa server reset at tekrardan aynı işleri yap (benim başıma port listening olamıyordu böyle yaptım oldu sonunda 🙂 )

Aklıma bunlar geldi

Gönderildi : 24/09/2008 17:34

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Sadece rdp yapılıyor ewet. Dediğini de daha önceden yaptım. O buton da işaretli değil 🙂 Gene bağlanılmıyor.

Gönderildi : 24/09/2008 17:43

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

Dış networten bağlanamıyorsun .peki iç networkten bağlanabiliyor musun..

Güvenlik duvarını kontrol edebilirsin.Çalışıp çalışmadığına.Bazen restart işlemlerinden sonra güvenlik duvarı çalışmaz hale gelebiliyor.. 

Gönderildi : 24/09/2008 17:48

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

içten bağlanmaya çalışıyorum. Dışa açık değil.

Gönderildi : 24/09/2008 17:55

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selamlar,

Active Directory de yeni kullanıcı açarak, TSC den permission lara ekleyerek ve BAŞKA bir terminalden denermisiniz?

kolay gelsin..

Gönderildi : 25/09/2008 01:34

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

RDP  yapmaya calsıtıgınız da logon ekranı  gelıyor mu  yoksa  logon ekranı da mı gelmıyor eger logon ekranı da  gelmıyorsa 

netstat -an |find "3389"  komutunu calıstırımısınız TCP    0.0.0.0:3389           0.0.0.0:0              LISTENING  olarak goremıyor ısenız komutu calıstırdıktan sonra  uzak masaustunu devre  dısı  bırakıp restart ettıkten sonra  tekrar etkınlestırmeyı deneyebılırsınız denedıkten sonra  aynı komutlarla  lıstenın duruma  gecıp gecmedıgını  deneyınız  yıne  gecmzese  ethernet interface ını disable / ebalbe  yaptıktan sonra  onar ı  tıkladıktan sonra  deneyebılırsınız  sayet  yın olmazsa 

ms dos  tan C:\windows\system32    dizinine  geldıkten sonra  netsh int ip reset tcpreset.txt komutunu calıstırarak ip yi resetleyıp (resetledıkten sonra ip dns vs ayarlarının hepsı default a  donecektır gerekıyor ıse  not alabılırsınız) denermısınız.

Teşekkürler.

Gönderildi : 25/09/2008 06:09

(@Anonim)

Merhaba ;

Resmi görmemişim logon ekranı geldıgıne  gore aşagıdakılerı denemenıze gerek yok.

Teşekkürler.

Merhaba ;

RDP  yapmaya calsıtıgınız da logon ekranı  gelıyor mu  yoksa  logon ekranı da mı gelmıyor eger logon ekranı da  gelmıyorsa 

netstat -an |find "3389"  komutunu calıstırımısınız TCP    0.0.0.0:3389           0.0.0.0:0              LISTENING  olarak goremıyor ısenız komutu calıstırdıktan sonra  uzak masaustunu devre  dısı  bırakıp restart ettıkten sonra  tekrar etkınlestırmeyı deneyebılırsınız denedıkten sonra  aynı komutlarla  lıstenın duruma  gecıp gecmedıgını  deneyınız  yıne  gecmzese  ethernet interface ını disable / ebalbe  yaptıktan sonra  onar ı  tıkladıktan sonra  deneyebılırsınız  sayet  yın olmazsa 

ms dos  tan C:\windows\system32    dizinine  geldıkten sonra  netsh int ip reset tcpreset.txt komutunu calıstırarak ip yi resetleyıp (resetledıkten sonra ip dns vs ayarlarının hepsı default a  donecektır gerekıyor ıse  not alabılırsınız) denermısınız.

Teşekkürler.

Gönderildi : 25/09/2008 06:10

(@Anonim)

Ben policy kontrol etmeni öneririm

Grup ilkesi'ne girip ,Bilgisayar yapılandırması /Güvenlik ayarları / yerel ilkeler / kullanıcı hakları ataması / terminal hizmetler üzerinden oturum açmaya izin ver kısmna gelip orda Remote desktop user eklimi diye kontrol edermisin.

Gönderildi : 25/09/2008 12:08

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

administrator ile bağlanıyorum ben.

[img] [/img]

Gönderildi : 25/09/2008 12:22

Sayfa 1 / 2
Paylaş: