Forum

Windows Server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2012 Uzak Masaüstü Bağlantısı Problemi.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,427 Görüntüleme
(@YavuzALKAN)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Uzak Masaüstü Servislerini kurduktan sonra sunucumuza MSTSC ile erişemiyoruz. Şifre ekranı geliyor. Kullanıcı adı ve şifremizi giriyoruz ama sonra “Bu bilgisayar uzak bilgisayara bağlanamıyor. Yeniden bağlanmayı deneyin. Sorun devam ederse,  uzak bilgisayarın sahibine veya ağ yöneticisine başvurun.” 

Uzak Masaüstü Servislerini kaldırdığımda bağlantı sağlayabiliyorum. Ama makisimum iki kişi bağlanabildiğinden hiçbir işimize yaramıyor. Ve birde şöyle enteresan bir durum var. Uzak Masaüstü Servislerini kurduğumda RDO programıyla kullanıcı lisansı sayımız kadar kullanıcıyı bağlayabiliyoruz. Özetlemek gerekirse Uzak Masaüstü Servislerinin kurulumunu yaptıktan sonra MSTSC ile bağlanamıyoruz. Ama 3. Parti yazılım olan RDO ile bağlanabiliyoruz. Sanırım yeterince açıklayıcı olmuşumdur.

Gönderildi : 21/02/2015 13:23

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

konuyla ilgili rdp bağlantı yapacak kullanıcılara gpo içerisindn yetkilendirme yaptınız mı? Konu için portalda araştırma yaparsanız adım adım anlatılıyor. 

Gönderildi : 26/02/2015 04:07

(@velimontana)
Gönderiler: 144
Estimable Member

merhaba bu sorunu bende şuan yaşıyorum ama benimki çok daha basit, her zamanki girdiğim servere şuan girmiyor tek kişi tek tabanca benn

Gönderildi : 02/05/2016 11:57

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

merhaba bu sorunu bende şuan yaşıyorum ama benimki çok daha basit, her zamanki girdiğim servere şuan girmiyor tek kişi tek tabanca benn

Merhaba,

Sizin sorununuz ise Remote Desktop Lisans süresi bitmiştir bu nedenle tek kullanıcı giriş izni veriyordur.

Gönderildi : 06/05/2016 19:36

Paylaş: