Forum

çift ethernet ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

çift ethernet kartı

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
550 Görüntüleme
(@Omerturan)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle merhabalar. bi şirkettin BT bölümüne bakıyorum.şirkette henüz bi firewall cihazı mevcut değil ve  5651 sayılı kanun gereğince de tüm internet ağlarının log kayıtlarını tutma zorunluluğu var. bunu araştırırken sitelerin birinde endian firewall diye bi program buldum. bunun için tek ihtiyaç duyulan çift ethernet kartı olan bi bilgisayarmış.öncelikle aklıma takılan elimde aynı modelde olan birçok kasa var. bunlardan birinin ethernet kartını söküp diğer bilgisayara takınca 2 ethernet kartı olan bilgisayarı elde etmiş olur muyum? konuya çok vakıf değilim bu yüzden yardımcı olursanız çok sevineceğim. iyi çalışmalar

Gönderildi : 21/02/2015 03:58

(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member

Merhaba;

Pfsense adında ücretsiz  Linux tabanlı firewall yazılımı mevcut, çift Ethernet kartlı pc nizin olması yeterli, yazılımı kuruyorsunuz, kuralları oluşturuyorsunuz gerek filtreleme gerek loglama yapabiliyorsunuz, aşağıdaki link üzerinde nasıl kurulduğuna dair bilgiler mevcut,

http://www.cozumpark.com/blogs/gvenlik/archive/2008/11/02/pfsense-kurulum-ve-ilk-ayarlar.aspx

Ücretsiz yazılım olduğu için destek almanız biraz zorlaşabiliyor, bunun için şirketiniz eğer bir bütçe ayırabiliyorsa fortigate firewall cihazını önerebilirim. 

Gönderildi : 21/02/2015 18:22

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Öncelikle merhabalar. bi şirkettin BT bölümüne bakıyorum.şirkette henüz bi firewall cihazı mevcut değil ve  5651 sayılı kanun gereğince de tüm internet ağlarının log kayıtlarını tutma zorunluluğu var. bunu araştırırken sitelerin birinde endian firewall diye bi program buldum. bunun için tek ihtiyaç duyulan çift ethernet kartı olan bi bilgisayarmış.öncelikle aklıma takılan elimde aynı modelde olan birçok kasa var. bunlardan birinin ethernet kartını söküp diğer bilgisayara takınca 2 ethernet kartı olan bilgisayarı elde etmiş olur muyum? konuya çok vakıf değilim bu yüzden yardımcı olursanız çok sevineceğim. iyi çalışmalar

Merhaba,

Öncelikle Firewall tarafında ki seçiminiz için bende size PfSense önerebilirim. Yönetimi oldukça basittir ve internette ücretsiz olduğu için bunun ile ilgili yazılmış bir çok makale mevcuttur. Aşina olmanız uzun sürmeyecektir ve spesfik özellikleri var incelemenizde yarar var. 

Ayrıca eğer 2. ethernet kartı için motherboard üzerinde soket var ise bunu takabilirsiniz bir sorun çıkmayacaktır.  

İyi çalışmalar.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 21/02/2015 23:50

(@Omerturan)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

çok teşekkürler herkese. oncelikle bu prugramı hic duymadım. derhal araştıracagım.

Gönderildi : 01/03/2015 19:02

Paylaş: