Forum

disk alanının b...

Bildirimler
Hepsini Temizle

disk alanının büyümesi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
449 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

Sanalda esx 5.5 üzerinde exchange 2010 var. disk alanı c:\ hergün 5 gb. yiyor disl alanım 4.6 gb kaldı.disk alanımı taradım aşağıdaki gibidir.

gözüme takılan winsxs dosyasının büyüklüğü nedir bu dosya nasıl temizlenir. windows 2008 server var. 

http://hizliresim.com/RbOOvo 

Gönderildi : 10/01/2015 11:19

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

winsxs içeriğini temizlemenizi tavsiye etmem. arttırabiliyorsanız diski büyütün, vmware platformundaymış zaten.

Gönderildi : 10/01/2015 18:49

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

temizlersem ne olur hocam. 

Gönderildi : 10/01/2015 23:09

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

kurulu olan uygulamalarla ilgili bilgiler orada tutuluyor diye biliyorum. temizlersen bir uygulamayı uninstall etmek istediğinde sorun olabilir, mesela uygulamaların simgelerinin şekli şemali değişebilir.

geçenlerde ben şahsi bilgisayarımda win8 temizleyim dedim pişman oldum. bazı uygulamaları yeniden kurmak zorunda kaldım.

internet üzerinde temizleme makaleleri var, o klasörü bir yere yedekleyin diyor sonra silin vs diyor ama hiç bulaşma derim, nihayetinde bir sunucu ve patlamasın.

en iyisi 40-50 gb disk ilavesi yap ve diski extend et, vmware işte güzellikler dünyası.

Gönderildi : 11/01/2015 01:37

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Mumin hocamı dinleyin o folder'dan uzak durun. 

Kullanıcılardan birisi yanlışlıkla büyük boyutlu bir dosyayı mail olarak atmaya çalışmış olabilir. O mail diski dolduruyor olabilir, Exchange in gönderilen mailler folder'ini incelemenizi ve izlemenizi tavsiye ederim. Mail Queue adresi aşağıdaki gibidir.

%ExchangeInstallPath%TransportRoles\data\Queue

Saygılarımla. 

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/01/2015 03:47

Paylaş: