Forum

Windows Server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2012 R2 kurulu VDS de VPN Problemi

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,174 Görüntüleme
(@SerdarSELViLi)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar öncelikle aranıza yeni katıldım çiçeği burnunda  MCP yim

sorunum şu Windows server r2 Standart kururlu bir VDS'im var Vpn için gereli olan role Ve feature ları yükledim gerekli bütün ayarları yaptım

dışarıdan bağlanmak istediğimde bağlantı sağlanıyor fakat apipa ip atıyor vpn yapan makinaya ve internete çıkış yapamıyorum 

benim vds'im Esxi ile bölünmüş bir sistem ve statik bir ip atanmış 

gelen makinaya ip atamasını DHCP ile yapsın dedim  ESXİ dan sanırırm sadece bir ip atandığından bana ip vermiyor DHCP 

statik ip olduğundan ip aralığını da bilmiyorum manuel kafama göre statik ata dediğimde atıyor gibi gözüküyor ama internete çıkış yapmıyor

bu sorunu nasıl aşabilirim ben gelen makine serverin ip sini kulansın onla çıkış yapsın yeni ip almasın istiyorum

eğer olmuyorsa bir tane daha mı ip kiralamak zorundayım 

Protokol:PPTP

Gönderildi : 05/12/2014 21:54

(@ozgurakdemir)
Gönderiler: 127
Estimable Member

merhabalar, açıkçası 2. sorununuzu çok anlamadım.

ilk sorunuz için makina vpn ile bağlantı yapıyor ancak apipaya düşüp internete çıkamıyorsa  dhcp server'ınızı kontrol edin ve servisleri restart edin.dns ayarlarınızıda kontrol etmenizi öneririm

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 06/12/2014 03:55

(@SerdarSELViLi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

2. soru yani makina oluşturulurken tek ip tanımlanmış dhcp servisi kurulu olsa bile ip almıyor makina havuzdan  

Gönderildi : 07/12/2014 22:47

(@SerdarSELViLi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

güncelleyelim

Gönderildi : 14/12/2014 23:55

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Vpn tarafına gelecek olan user için dhcpden ip havuzu tanımladınız mı? Gelcek olan user/userlara verilecek bir ip yoksa apipaya düşecektir.

Gönderildi : 24/12/2014 20:57

(@SerdarSELViLi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam routing and remoteaccess den statik verdiğimde de ip yi yine internete çıkmıyor hocam birde bu esxi ile oluştururlmuş bir vds server 

yani ip statik 

Gönderildi : 10/01/2015 02:33

(@SerdarSELViLi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocalar ayarladım serverin ip adresini veriyor bağlanıyor hiçbir sorun yok fakat bağlanana makina internete çıkış yapamıyor ?
bunun sorunu sizce nedir ?

Gönderildi : 12/01/2015 02:24

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Hocalar ayarladım serverin ip adresini veriyor bağlanıyor hiçbir sorun yok fakat bağlanana makina internete çıkış yapamıyor ?
bunun sorunu sizce nedir ?

Selmalar,

Tcp/Ip ayarlarından use default gateway.. işaretini kaldırın. Bu durumda sizin internetinizi kullanır. İşaretli olursa karşı tarafın gwsini kullaıyor.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 18/01/2015 01:36

Paylaş: