Forum

Password Policy ve ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Password Policy ve Screen Layout - GPO -

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
411 Görüntüleme
(@ferhatyilmaz)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

Standart bir password policy uygulamak istiyorum. Ama Yonetım ou sunun etkilenmesini istemiyorum. Bunu " Block İnheritance" ve  Delegation"  ile denedim. Ama herhalde başka bir ayar da yapmak gerekiyor. Local Policy de. Uygulanacak sistemi açıklar mısınız ?

Bir başka birşeyde start menu nun açılmasını engellemek istiyorum. Bu win8 için Start Screen Layout olarak geliyor Sw2012 de. Oraya bir .xml dosyası belirtmemiz gerekiyor herhalde. Bir de bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?

Tşkler. Koaly gelsin herkese. 

Gönderildi : 03/12/2014 13:47

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3039
Illustrious Member

merhaba;

birinci soru için Active Directory Fine-Grained Password Policies

ikinci soru için detay verebilir misiniz?

Gönderildi : 03/12/2014 20:53

(@ferhatyilmaz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam normal bildiğimiz start menunun açılmasını engellemek istiyorum. Ama Win8 olduğu için Start menu olarak geçmiyor ismi Start Screen olarak geçiyor.

GPO da start menu and taskbar ın içerisinde Start screen layout diye bir policy var. bunu enable edince bir xml dosyası istiyor bizden o xml i nasıl oluşturcaz. Ya da başka herhangi bir yolu var mı Win8 de start screen açılmasını engellemek için. Yani windows tuşuna basınca ya da sol alt köşeye tıklayınca açılan ekranı engellemek istiyorum.

Herhalde yeterince açık oldu. Tşkler 🙂

Gönderildi : 04/12/2014 11:11

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3039
Illustrious Member

(@ferhatyilmaz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam cevaplarınız için teşekkürler ama bunları denediğim halde olmadı ayrıca ADSI edit server 2008 inde çalışıyormuş sanırım. 2012 de denedim ama istediğim sonuca ulaşamadım.

Bu işlemin local password policy ile alakası var mı? ? ?

Ikıncısı Win8 Start menüsünü verdiğiniz linkteki disable ettiğim halde açılıyor.

Cevaplarınız için tşkler. 

Gönderildi : 08/12/2014 12:42

Paylaş: