Forum

Server 2008 R2

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 R2

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
372 Görüntüleme
(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member

Merhaba arkadaşlar kusura bakmayın konum biraz detaylı olacak ama sizlerin yardımına ihtiyacım var 40 bilgisayarlı bir işletmeye server 2008 r2 kurulumu yapacam bu ilk işim olacağı için kurulum sonrasında yapılması gerekenleri tam olarak bilmiyorum. Sistemi kurduktan sonra ilk başta active directory mi kurulacak yoksa dhcp mi bilmiyorum. Sizden isteğim sırasıyla bu işletmeye server kurarken yapmam gerekenler nelerdir sadece söylemeniz yeterli araştırmalarımı yaptım sıralamamı bulamadım. Umarım yardımcı olursunuz. Saygılarımla iyi günler...

Liste uzun hocalarım daha iyi bilir ben dilim döndüğünce sıralayım

1.40 bilgisayarlı bir yapıdan bahediyorsun o halde network altyapın hazır diye farz ediyorum Sunucu tarafında şuradan başlyabilirsin

2.Önce AD  kuracağım sunucuyu güzelce yapılandırın mesela raid 5 gibi

3.Sonra AD kurmak ile işe başlayın , kurulum öncesi iyi planlama yapman AD kurulumu burada  http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/18/windows-server-2008-ve-active-directory-servisi.aspx

4.Once ad kurulacak onun ile otomatik dns geliypo , dhcp sonra kuracaksın ister ad üzerine yada başka ad üyesi sunucu üzerine , bir ay sitedeki makaleleri elden geçirsen dünya üzerinde sistem kuramayacağın yer kalmaz : ) 

Gönderildi : 15/11/2014 15:38

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba, 

Sadece bir server varsa önce active directory kurun, kurulumda zaten dnsi de kuracaktır. Sonrasında dhcp server kurulumu yapabilirsiniz. İşlemlerle ilgili makaler mevcut, siz bu işlemlerden sorna sorun yaşarsanız yazın devam edelim.

Keyifli çalışmalar 

Gönderildi : 16/11/2014 02:56

(@TalipMarakli)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar dediklerinizi yaptım dhcp kurulumu tamam şimdi server a diğer bilgisayarları bağlamam için yapılması gerekenler neler

Gönderildi : 17/11/2014 16:13

(@SebahattinYUREKLi)
Gönderiler: 58
Trusted Member

Server tarafında kurulumlar yapıldıysa sıradaki işlemler şunlardır.

AD 'de kullanıcılar için hesap oluşturmanız gerekir.

IP Yapılandırmanızı doğru olarak kabul ediyorum. 

Clientları AD 'ye dahil etmeniz gerekmekte. Bunun içinde Kullanıcıların bilgisayarında Bilgisayarım'ın özelliklerine girip  Bilgisayar Adı kısmında Ayarları değiştir dedikten sonra domain adınızı Etki alanına yazmanız gerekir. 

Takıldığınız yer olursa daha detaylı anlatabilirim.

Gönderildi : 17/11/2014 20:20

Paylaş: