Forum

Ncomputing cihazlar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ncomputing cihazları server 2008'de kullanmak

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
559 Görüntüleme
(@enginoguzlar)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

Üstadlar, ncomputing cihazları server 2008 r2 x64 te kullandırmak, ilkeler oluşturarak kullanıcılara kısıtlamalar getirmek istiyorum. Windows 7'de bu işi Her ncomputing cihaz için bir yerel kullanıcı oluşturarak bunlara uzak bağlantı izni veriyordum. Ancak yeteri kadar engelleme yapamıyordum. Kullanıcılar birbirlerinin dosyalarına yada yöneticinin bulunduğu makineye dahi müdahelelerde bulunabiliyordu, sunucuyu uzaktan kapatmak gibi. Server 2008'i verimli kullanarak bu sıkıntılardan kurtulmak istiyorum. Ancak vspace server yazılımının kurulumundan tutun da kullanıcı hesaplarının ayarlanması ve rds'de uygun işlemlerin yapılması konusunda mantık olarak neleri yapmam gerekiyor.

Gönderildi : 31/10/2014 21:05

(@BekirMertGULTEKIN)
Gönderiler: 231
Reputable Member

Vspace yazılımında bir zorluk yok, win7'ye kurduğunuz gibi kuruyorsunuz, nComputing'leri kullanacak kullanıcıları remote desktop users grubuna dahil edin. Yalnız nComputing konusunda yazıcılar konusu 1az sıkıntı oluyor şöyle ki user servere login oldukça ya da yazıcıların yeri değiştikçe server tarafında bir sürü çevrimdışı yazıcı birikiyor. Bu durumda ben PrintServer diye tabir edilen networktde çalışan cihazları kullanıyorum tabi artık çoğu laser, inkjet yazıcılar network ortamına uygun üretiliyor Oki gibi nokta vuruşlu yazıcılarda PrintServer cihazları tercih edebilirsiniz.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 01/11/2014 00:05

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

kullanıcılarınızı baglandıkları sunucudaki administrators grubuna dahil etmeme ihtimalini degerlendirin derim 

ayrıca sistemi kapatabilmelerini de aşağıdaki ekrandan engelleyebilirsiniz

Gönderildi : 06/11/2014 17:12

Paylaş: