Forum

Server 2008 R2 64 R...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 R2 64 Remote Kontrol Sorunu - ÇÖZÜLDÜ

2 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
335 Görüntüleme
(@egemenkoksal)
Gönderiler: 106
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Win server 2008 R2 kullanıyoruz.Client'ler win7 winxp yaklaşık 100 adet..

Kullanıcılar Remote ile uzaktan bağlanıyorlar.

2hafta öncesine kadar  Remote Desktop Service Manager ile kullanıcıların ekranlarına Remote Control ile bağlanabiliyor ekranlarına müdahale edebiliyor ve yerimden kalkmadan kullanıcılara yardımcı olabiliyordum.2 hafta öncesinde Server'da hiçbir değişiklik yapmadım.

Fakat 2 haftadır ve şuan  kullanıcıların ekranına Remote Control ile bağlandığımda sadece izleyebiliyorum. Müdahale edemiyorum.

Firmada Active Directory ve Domain yapımız var. DNS ve DHCP kullanıyoruz.

Bununla ilgili bir ayar var AD'de.kullanıcıların özelliklerinde Remote Control tab'ında "Enable Remote Control" ve "Interact with the session" tüm kullanıcılarda seçili durumda.

Kaldıki tüm kullacılarda bu ayarı iptel etmek için tek tek 100 kullanıcının ayarlarına girip Enable iptel etmek gerekir. Böyle birşey olmadı yapmadım.

Başka bir nedenden ötürü kullanıcıların masaüstlerine müdahale edemiyor sadece izleyebiliyorum.

Grup policy'den baktım hatta internette araştırma yaptığımda gpedit'te bir iki ayar önermişler ama sorunu çözmedi.

Bilgisi olan arkadaşlar Yardımcı olurmusunuz. Teşekkürler.

Gönderildi : 31/10/2014 15:05

(@egemenkoksal)
Gönderiler: 106
Estimable Member
Konu başlatıcı

Surunu kendim çözdüm..

Faydası olur belki,  aynı problem ile karşılaşanlar için anlatayım.

Administrative Tools > Remote Desktop Services > Remote Desktop Session Host Configuration

açın.

RDP-Tcp  üzerine çift tıklayın.

"Remote Control" sekmesinde

"Use remote control with the following settings" seçin ve

"Interact with the session"  işaretleyin.

Server'ı yeniden başlatın yada kullanıcıları Logoff-Logon yaptırın.

Bu kadar.

İlk mesajımda da aynı ayardan bahsetmiştim. Fakat orada o ayarı AD'deki kullanıcılarda tek tek görebildiğimi ve zaten tüm kullanıcılarda bu ayarın yapılmış olduğunu yazmıştım. Ayrıca genel bir ayar da olmalıydı Remote Kontrol için. 🙂

Kurcalarken buldum. Sorun çözüldü.. 😉

Gönderildi : 31/10/2014 20:00

Paylaş: