Forum

Server 2003 üz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 üzerinde domaine üye kullanıcılar oturum açabilirmi

21 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
695 Görüntüleme
(@CaglarGul)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Server 2003 üzerinde Administratorden baska Domaine üye herhangi bir kullanıcı oturum açabilirmi?Yapmak istediğim Kullanıcı oluşturucam vpn client ile Dışarıdan   servere o kullanıcıyla logon olucam daha sonra istediğim klasöre  ulaşmak istiyorum böyle birşey mümkün mü ?

Cevablarınız için teşekkürler.

Gönderildi : 14/07/2014 18:29

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Tabiki yapabilirsin. Önemli olan sadece Remote Desktop için izin verilmiş bir kullanıcı olması yeterli.

Gönderildi : 15/07/2014 12:47

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

yazma vs gibi işlemler gerekecek ise

ilgili klasore de oluşturacağınızı kullanıcı için hak vermeniz gerekebilir

Gönderildi : 15/07/2014 12:49

(@CaglarGul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Cevablarınız için teşekkürler

Oluşturacağım kullanıcı  server a bağlanıcak sadece 1 klasöre veriyi bırakıcak diğer klasörlere giremiycek bunu yapmak istiyorum. Enver hocam yapabilmem için önerebileceğiniz makale varmı ?

Gönderildi : 15/07/2014 13:35

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba Çağlar bey;

Link işinizi görebilir. İyi Çalışmalar.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/02/23/paylasim-ve-guvenlik-sharing-and-security.aspx 

Gönderildi : 15/07/2014 14:26

(@CaglarGul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Oğuzhan Bey;

Link için teşekkürler hemen deniyorum.Peki kullanıcıya remote desktop izinlerini nasıl vericem  yardımcı olabilirmisiniz ?

Gönderildi : 15/07/2014 14:34

(@m-oguzhanozkurt)
Noble Member

Çağlar Bey Merhaba 
Allow log on through Terminal Services yetkisini kullanıcıya açman gerek. GPMC dan Default Domain CONTROLLER policy si altında Computer Configuration\Windows Settings\Security Settings\Local Policies\User Rights Assignment\  gel ve Allow log on through Terminal Services i çift tıkla. Yetki vermek istediğin kullanıcıyı buraya ekle. Ayrıca administrators ı da ekle ki bir problem çıkmasın. Daha sonra Bilgisayar özellikleri nde bulunan Uzak tabında ki izin verilen kullanıcılara da aynı kullanıcıyı ekler misin?

Gönderildi : 15/07/2014 14:51

(@CaglarGul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Oguzhan bey Merhaba;

Dediğiniz gibi   Allow log on through terminal services tıkladığımda  remote users grubu mevcut eklenmiş  yeni kişi yada grup eklemek istediğimde butona tıklayamıyorum o yuzden remote users  grubuna ekledim yeni tanımladıgım kişiyi daha sonra server üzerinde bilgisayarım özelliklerden hangı kullanıcıların oturum açacagını belirledim ekledim yeni oluşturdugum kullanıcıyı fakat oturum açmaya calıştıgımda aldıgım hata sadece administrator ve yönetici kişiler oturum açabilir oluyor. Cevablarınız için teşekkürler.

Gönderildi : 15/07/2014 18:36

(@vasviuysal)
Üye

Remote Users grubuna üye yapmayı deneyebilirsiniz kullanıcılarınızı

Gönderildi : 15/07/2014 18:57

(@CaglarGul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Vasvi bey Merhaba;

Remote user grubu varmış içindede istediğim (Hala kullanmakta oldugumuz)  kullanıcı mevcut ben ilk önce o userlar ile denedim oturum açamadım server üzerinde daha sonra kendı olusturdugum userı remote user grubuna dahil ettim ve server uzerındende su kullanıcılar oturum açabilir olarak ekledim kullanıcımı ama oturum açamadım aldıgım hata. iş istasyonu kilitli sadece administrator ve yöneticiler oturum açabilir oldu. Ayrıca Allow log on through terminal services içerisine yeni user yada grup ekleyemiyorum buton tıklanmıyor. Cevabınız için Teşekkürler.

Gönderildi : 15/07/2014 19:25

(@vasviuysal)
Üye

terminal server kurulu olmadığı için Allow logon to through terminal services seçeneğine ekleyemiyor olabilirmisiniz.

Gönderildi : 15/07/2014 19:28

(@CaglarGul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Vasvi bey

Administrative tools içerisinde terminal services configurations ve terminal servis maganer mevcut.

Gönderildi : 15/07/2014 19:35

(@m-oguzhanozkurt)
Noble Member

Çağlar bey ;

Bilgisayar-Sağ tık - Özellikler - Uzak  tabı altında izin verilen kullanıcılar kısmına ilgili kullanıcıyı ekleyip dener misiniz?

Gönderildi : 16/07/2014 04:08

(@CaglarGul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Oguzhan Bey Merhaba;

Dediğiniz şekilde server üzerinde yapıyorum kişiyi ekliyorum fakat baglantı alamadım iş istasyonu sadece Administrator ve Yönetici tarafından açılabilir diye uyarı alıyorum 

Gönderildi : 16/07/2014 15:02

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Oturum açmayı çalıştığın sunucu DC mi ?

Localde Administrators ve Remote Desktop Users gruplarına eklediniz mi ilgili kullanıcıyı ? 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/07/2014 16:28

(@CaglarGul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Mustafa bey;

File server üzerinde Administratorden başka domaine üye mesela caglar kullanıcısı ile oturum açmak istiyorum  File server üzerinde bilgisayarım özellikler yapıp kullanıcıyı uzak sekmesine ekliyorum ama oturum açamadım kullanıcı Remote user grubuna ekli.

Gönderildi : 16/07/2014 16:44

(@CaglarGul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Oturum açabildim teşekkürler Fakat şöyle bi sıkıntım var oturum açtıgım user tüm dosyalara girebiliyor ben sadece 1 Klasöre girmesini istiyorum yardımcı olabilirmisiniz.

Gönderildi : 16/07/2014 16:52

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Oğzuhan arkadışımız bu bilgiyi yukarıda sizinle paylaşmıştı.

'Merhaba Çağlar bey;

Link işinizi görebilir. İyi Çalışmalar.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/02/23/paylasim-ve-guvenlik-sharing-and-security.asp x' 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/07/2014 17:04

(@CaglarGul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Mustafa bey Oruç kafayla unuttum onu. Sagolun hemen deniyorum İyi günler

Gönderildi : 16/07/2014 17:14

Sayfa 1 / 2
Paylaş: