Forum

Powershell Restart ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Powershell Restart Service on remote multiple servers

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
461 Görüntüleme
(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Powershell kullanarak bir text dosyasında içerisinde bulunan uzak sunucularımın SNMP servislerini nasıl restart edebilirim Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.  

Gönderildi : 26/04/2014 16:18

(@yusufozturk)
Gönderiler: 147
Estimable Member

Merhaba,

Powershell kullanarak bir text dosyasında içerisinde bulunan uzak sunucularımın SNMP servislerini nasıl restart edebilirim Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.  

Merhaba Ömer Bey,

$Servers = Get-Content C:\Servers.txt

foreach ($Server in $Servers)

{

sc \\$Server stop snmp

sc \\$Server config snmp start= disabled

}

şeklinde snmp servisini kapatıp, servis başlama şeklini de disable edebilirsiniz.

Sunucu listenizi C:\'nin altında Servers.txt dosyasına alt alta yazmanız yeterli olacaktır. 

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 28/04/2014 20:19

(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Merhaba Ömer Bey,

$Servers = Get-Content C:\Servers.txt

foreach ($Server in $Servers)

{

sc \\$Server stop snmp

sc \\$Server config snmp start= disabled

}

şeklinde snmp servisini kapatıp, servis başlama şeklini de disable edebilirsiniz.

Sunucu listenizi C:\'nin altında Servers.txt dosyasına alt alta yazmanız yeterli olacaktır. 

İyi çalışmalar. 

Hocam yardımınız için çok teşekkür ederim. Bir konu hakkında daha bilgi isteyecektim. Servisi durduğumda servisin durumunu bir txt dosyasına nasıl yazdırabilirim en azından işlemin başarılı olup olmadığını anlamak için

Teşekkürler. 

Gönderildi : 30/04/2014 00:48

Paylaş: