Forum

Active Directory di...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory dizinleri yeniden oluşturuluyor. Lütfen bekleyin... (çözüldü)

3 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
439 Görüntüleme
(@mhicriozdogan)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bir haftadır Windows 2003 sunucumun ekranında bu yazı var. "Active Directory dizinleri yeniden oluşturuluyor. Lütfen bekleyin..." Logon ekranına düşemiyor ve ağdan da erişilemiyor.

İki gün aralıksız açık kaldı ama yine aynı ekran duruyor. Sanırım elektrik kesintisi üzerine sigorta atması ile ups'in devre dışı kalması sonucu kapandıktan sonra tekrar açılamayarak bu ekranda kaldı. Sunucum 2012 içerisinde hyper-v üzerinde kurulu.

Sistem sadece ad restore mode'da açılabiliyor. Ancak son yedeğim de Temmuz 2013'den kalma...

Ad veri tabanını tarattığımda "database corrupted" gibisinden hatalar alıyorum.

Bu manzara karşısında yapılabilecek neler vardır. Yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 10/04/2014 14:23

(@mhicriozdogan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

sanal sunucunun .avhdx dosyasını silince (ad değiştirerek bağlantısını kesince) ocak tarihli verilerimle tekrar açıldı.

şimdi avhdx dosyasındaki verileri okuyabiliyor muyuz ona bakmam gerekecek. Malum ocaktan beri olan tüm değişklikler onun içinde... Yedekleme işlemi bitinceye kadar ben de araştırmalara başlayayım.

Gönderildi : 10/04/2014 18:12

(@mhicriozdogan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

kendi soruma yine kendimden cevap:

evet bizim snapshot dosyası bozulmuş ancak directory services restore mode ile açtığımda muhasebe programı ve exchange db bilgilerim gibi çok çok elzem dosyalarımı çekmiştim.

şu an itibarı ile muhasebe program dataları sağlam. exchange dosyaları da aktarılıyor, sanırım avhdx ile birlikte gittiler. tarih eski gibi görünüyor.

Gönderildi : 10/04/2014 19:19

Paylaş: