Forum

Server 2008 Windows...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 Windows Firewall Kural Girme

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
387 Görüntüleme
(@yilmazgokce)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

Server 2008 işletim sistemine sahip bilgisayarı VPN server olarak yapılandırdım.

Sonrasında VPN üzerinden bağlanan kullanıcıların iç ağımızda başka networklere erişmesini engellemek için server 2008 de windows firewall kullanarak outband kural yazdım.

Kuralı girerken ip aralığını any yaparsam sıkıntı yok kural çalışıyor ve hiçbir networke ulaşamıyorum ancak örnek veriyorum 192.168.1.0/24 olarak ip ve subnetini girdiğim zaman yada 192.168.0.0-192.168.100.255 aralıklarını belirttiğim zaman bu aralıklardaki pclere erişiyorum.

Kuralları girerken kaçıdığım bir ayrıntımı var ya da VPN server üzerinde windows firewall kullanmak ne kadar etkili olur ?

Yorumlarınızı bekliyorum Teşekkürler... 

Gönderildi : 21/03/2014 17:35

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bu normal değil mi? Yada ben mi anlayamadım?

İkinci sorunuza gelince, VPN için windows server değilde, bir firewall - utm kullansanız daha sağlıklı olur.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/03/2014 00:13

(@yilmazgokce)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam ben girdiğim ip aralıklarına ulaşılmasın istiyordum ama ulaşılabiliyordu , malesefki ip aralıklarını yanlış yere girmişim şu an istediğim ip lere server üzerinden ulaşılmıyor.

Vpn Server da windows firewall a outband kural yazmamdaki olaya gelince vpn kullanan kullanıcıların diğer networklere erişmesini engellemek.

Ama dediğiniz gibi vpn server kullanmak ve vpn server üzerinde windows firewall kullanmak sağlıklı olurmu o konuda şüpheliyim . Ayrıca elimde juniper ssg550 var end of life olmuş bir cihaz onu kullanmak daha mı mantıklı olur dersiniz ???

Gönderildi : 25/03/2014 19:00

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Donanım her zaman daha iyidir 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/03/2014 19:53

(@yilmazgokce)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Donanım her zaman daha iyidir 🙂

Teşekkürler.... 

Gönderildi : 26/03/2014 11:59

Paylaş: