Forum

Windows Server 2012...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2012 - Web Sitesi Yayını

Anonim
(@anonim)
Üye

Merhaba,

 

Evime kurduğum windows server 2012 işletim sistemi ile internet sitesi oluşturmak istiyorum. Statik İP, domain ve diğer işlemlerin hepsi tamam. Yapmak istediğim sadece test amaçlı site yayınlamak. Boş sayfa yayınlasam bile olur. İlk adımda siteyi yayınlamak , exchange server, ftp server şeklinde devam etmek istiyorum.Bununla ilgili döküman veya yardımcı olabilecek bir kaynak edinebilir miyim ?

 Teşekkürler. 

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 12/03/2014 12:46

Ferit OSOYDAN
(@feritosoydan)
Üye

ilk olarak IIS ile ilgili araştırma yapmanızı tavsiye ederim. ÇözümPark üzerinde yeterince makale var. Forum içerisinde araştırdığınızda gerekli bilgiye ulaşacaksınız. Kolay gelsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/03/2014 12:58

Anonim
(@anonim)
Üye

IIS'e yönlendirmeniz bile benim için bir artıydı Ferit OSOYDAN 🙂 Araştırarak mantığın ne şekilde işlediğini öğrendim. Teşekkürler.

Şimdi bir kaç sorum daha olacak . Kendi bilgisayarımdan siteadını yazdığımda modemime yönlendiriyor. Dışarıdan siteadını yazdığımda sayfa bulunamıyor. Domain aldığım yerden bir yönlendirme yapmam gerekli mi ? ayrıca superonline'nın verdiği Tılgın modemden tam olarak hangi işlemi yapmam gerekecek ?

 Teşekkürler. 

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 13/03/2014 16:51

Paylaş: