Forum

Windows Server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2012 FTP Server hata

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
541 Görüntüleme
(@savas_ozer_)
Gönderiler: 94
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

Server 2012 üzerine makaledeki gibi FTP Server kurdum ve filezilla programı da kurdum deneme yapmak için .Modem üzerinde 20 ve 21 numaralı portları da yönlendirdim uzaktan ulaşıyorum fakat File Explorer ile gelince ftp geliyor kullanıcı adı şifre soruyor yazıyorum sonrasında bekliyor bekliyor ve aşağıdaki gibi hata geliyor.

An error occured while opening that folder on the FTP Server.Make sure that you have permission to Access that folder.

Details

The operation timed out. 

Filezila kurdum client ile dışarıdan bağlanıyorum fakat bu seferde login oluyor geçiyor ama sonrasında istediğim klasörü listeliyemiyor.

Acil yardımlarınızı rica ederim. 

Gönderildi : 05/03/2014 18:52

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Server üzerinde firewallı tamamen devre dışı bırakın. Sonra testi yapın olumlu olur ise 21 portuna tekrardan izin verin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/03/2014 18:58

(@savas_ozer_)
Gönderiler: 94
Estimable Member
Konu başlatıcı

Server üzerindeki firewall seçeneklerinin hepsini off yapmıştım önceden.Şu anda hepsi off durumda ama yine de bu hata geliyor.

Gönderildi : 05/03/2014 19:11

Paylaş: