Forum

Özel ağ oluştu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Özel ağ oluşturma

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
423 Görüntüleme
(@sadicanustun)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Windows server üzerinde nasıl kendi özel ağımı oluşturabilirim ?

Özel ağdan kastettiğim, kullanıcı VPN ile sunucuya bağlanacak. VPN'den dışarı internete bir çıkış yasak olacak. Domainleri,tldleri ben belirleyeceğim. Yani internet içinde sanal bir internet olacak. Kendime özel domain alabileceğim; örneğin "internet.tr" domainini kullanabileceğim o VPN'de.

Nasıl yapabilirim ? Daha önce bir örnek görmüştüm. Alanadı sunucusu oluşturacaksın vb. bahsetmişti yapan adam biraz da hatırlamıyorum.

Yardım bekliyorum, teşekkürler 🙂 

Gönderildi : 08/02/2014 03:56

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33017
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Konuya bu kadar yabancı iseniz forum üzerinden böyle bir sistem kurmanız mümkün değil, örneğin VPN için RRAS kullanmanız gerekli, bunun için makale bölümünü inceleyebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/02/2014 12:18

(@sadicanustun)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Biri nasıl yapacağımı söyleyebilir mi ? Vpn'yi kur, sonra şunu kur şeklinde bir tavsiye bekliyorum, rica ediyorum.

Gönderildi : 06/10/2014 16:30

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba,
Hocam belirtmiş konu ile ilgili olarak çok sayıda makale ve video var. En basiti RRAS üzerinden vpn yaparak bunu yapabilirsiniz. RRAS rolünü nasıl kurup RRAS üzerinden nasıl vpn yapacağınıza dair çok sayıda makale var. Makaleler kısmından ve Videolar kısmından gerekli bilgilere erişebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/10/2014 17:03

Paylaş: