Forum

Active Directory Ad...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory Admin şifre oto girme

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
505 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar yapımızda fazlasıyla Client pc var ve bunlar domaine dahil Clinet işlem yaparken her seferinde Şifre Giriyorum ve bu hem vakit kaybı hemde sinir bozucu bir durum bunu için örnek bir Flash belleğin içinde bir program vs olsa bu flash beleği pc usb taktığımda benden bu şifreyi istemese flash çıkarınca tekrar istese böyle bir konu mümkün müdür ?

Gönderildi : 06/02/2014 17:22

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

merhaba,

AD ye üye olan clientlarda her seferinde ne şifresini soruyor ? biraz daha açar mısınız konuyu 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/02/2014 17:27

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Clint işlem yaparken bazen admin kısmına girmeden yapmam gerekiyor ve Administrator şifre istiyor 

Gönderildi : 06/02/2014 17:50

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

merhaba,

sistemin neden admin şifresi istediğini açıklamadınız anladığım kadarıyla bir yetki sorunu yaşıyorsunuz, sizin bahsettiğiniz gibi bir flash içerisinde program vs olduğunu daha önce hiç tecrübe etmedim. olduğunuda zannetmem. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/02/2014 18:47

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Yetki sorunumuz yok Clint uyguladığımız GPO doğrultusunda program vb işlemlerde doğal olarak Administrator şifresi istiyor ve bunu herseferinde manuel girmek sıkıcı ve vakit kaybı bunun kolay yolu varmı diye sormuştum

İlginiz İçin teşekkürler.

Gönderildi : 07/02/2014 15:37

Paylaş: