Domaine dahil olurk...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Domaine dahil olurken hata  

  RSS
akinbeslan
(@akinbeslan)
Üye

Merhaba arkadaslar,


yeni bir makine kurdum ve domaine dahil etmeye calisiyorum.Ancak hata veriyor. ' Katılma girişimi sırasında hata oluştu.Erişim engellendi.


bu hatayı neden verir ?

Alıntı
Gönderildi : 05/09/2008 17:26
Sinan KAHRAMAN
(@SinanKAHRAMAN)
Saygın Üye

Selam;

IP aldımı pc? Aldıysa dns i ve DGW i kontrol edin bakalım DC ile aynı mı?  Bu şekildede olmazsa IP yapılandırmasını elle yapın. Yetkili bir kullanıcı ile domaine dahil etmeye çalışın. Eventleri kontrol edin, hata oluşmuş ise o hata kodundan sorunun kaynağını bulmaya çlışalım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/09/2008 17:32
akinbeslan
(@akinbeslan)
Üye

Mrehaba hocam Domaine dahil etmeyi bi sekilde basardim ancak simdi login olmaya calistigimda logon ekraninda 'ASBIS etki alanı kullanılabilir olmadığından,sistem şimdi oturumunuzu açamıyor'     hatası veriyor.Ip leri kontrol ettim bir sorun yok,manuel IP de denedim..

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/09/2008 17:41
Sinan KAHRAMAN
(@SinanKAHRAMAN)
Saygın Üye

Ethernet kartında sorun olabilir mi? Yada pc domaine dahil olmamış olabilirmi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/09/2008 17:48
celik1729
(@celik1729)
Üye

merhaba, benzer bir hata ile benimde karşılaştığım olmuştu, makineyi domainden çıkarıp tekrar domaine dahil edince problem çözülmüştü

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/09/2008 18:52
Ercan Ozkurt
(@ErcanOzkurt)
Üye

Domainden çıkartıp ismini ve ip sini değiştir. Gerekirse newsid isimli bir programla sid i değiştirip tekrar logon olmayı dene. Hımmm birde sistem saatine bak eğer domain saatiyle araasında 5 dk. dan fazla fark varsa bağlanamayabilirsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/09/2008 20:03
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

sorun  yaşadığınız client pc de  Netlogon servisi  start durumdamı ??


event id ye hata ile ilgili kayıt düşmektedir


bilginize


 

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/09/2008 20:48
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Bu hata ile birkaç kez karşılaştım.
Ben Sorunları ve çözümlerini anlatayım.
Bilgisayarlar kimi zaman virütik vakalardan dolayı domainden düşebiliyorlar. Veya farklı bir vlan ağına takıldığı zaman, o vlan ağınında başka bir domain yapısına dahil olmasından dolayı bu problem olabiliyor. Çözüm olarak bilgisayarını virüslerden arındır. Networkde dahil etmek istediğin vlan aralığının dahil etmek istediğin domain yapısında olduğuna emin ol.

Birde makinan domainden düştüğü vakit admin ile girip yönet->yerel kullanıcı ve gruplar ->gruplar->adminstrator veya users kısmında domain admin ve aktif kullanıcı adını sildikden sonra makinanı domainden çıkartıp tekrar domaine alabilirsin.

Son bir şey de bu tür sorunlarla çok karşılaşırsan AD makinasını restartladığın zamanda sorun çözülebilir. Basit Microsoft mantığı... Aç Kapat herşey düzelsin 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/09/2008 01:26
Paylaş: