Forum

Server 2012 Uzak Ma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2012 Uzak Masaüstü Bağlantı Hk.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
380 Görüntüleme
(@ferhatdede)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar..

daha önceden kurulmuş 2 şubeli bir market şu an 3. şubesini açtı her şubeden 1 tane pc ana pc ye bağlanıyor bilindiği üzere 2 pc ye izin veriyor 3. için rdp lisansı istiyor bende bir kaç yere danıştıktan sonra aşağıdaki bu iki lisansı aldım şimdi asıl sorum ben şimdi 3 pc yi bağlayabilirmiyim yoksa önceki 2 tane kullanıcı iptal olup sadece aldığım lisans mı etkin olacak yardımcı olursanız çok sevinirim!!

WinSvrCAL 2012 SNGL OLP NL UsrCAL R18-04281 ve WinRmtDsktpSrvcsCAL 2012 SNGL OLP UsrCAL 6VC-02073

Gönderildi : 28/01/2014 22:47

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

windows server üzerinden aldığınız her hizmet için kullanıcı başına lisans almalısınız. yani windows server özel sürümleri haricinde size ücretsiz kullanıcı sağlamaz. sunucuda açtığınız kullanıcı sayınız 3 adet ise, 3 adet windows server cal almak zorundasınız. bu lisanslar sunucuda herhangi bir yere girilmez, yetkili birisi sorarsa gösterilmek zorundadır.

uzak masaüstü lisansını da sunucu üzerinde "uzak masaüstü lisans" özelliği aktive edip buraya girmezseniz 3. kullanıcı aynı anda giriş yapamayacaktır. 

Gönderildi : 28/01/2014 23:56

(@ferhatdede)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

windows server üzerinden aldığınız her hizmet için kullanıcı başına lisans almalısınız. yani windows server özel sürümleri haricinde size ücretsiz kullanıcı sağlamaz. sunucuda açtığınız kullanıcı sayınız 3 adet ise, 3 adet windows server cal almak zorundasınız. bu lisanslar sunucuda herhangi bir yere girilmez, yetkili birisi sorarsa gösterilmek zorundadır.

uzak masaüstü lisansını da sunucu üzerinde "uzak masaüstü lisans" özelliği aktive edip buraya girmezseniz 3. kullanıcı aynı anda giriş yapamayacaktır. 

benim istediğim şu uzak masaüstüne 2 kullanıcı bağlanıp işlem yapabiliyor ben yukarıda belirttiğim gibi bir rmt ve cal aldım şimdi 3 kullanıcı bağlanabilecekmiyim??

Gönderildi : 29/01/2014 02:31

(@erginilgaz)
Gönderiler: 164
Estimable Member

Merhaba,

Lisansı 1 adet aldıysanız 1 kişi bağlanabilirsiniz,

Lisans aldığınızda terminal server rolünü kurmanız gerekir ve bu rol kurulduğunda önceden kullanmış olduğunuz 2 adet uzak bağlantı iptal olacaktır,

Sonuç olarak 3 kişi bağlanacak ise 3 adet user cal ve remote desktop user almalısınız.

Teşekkürler.

Gönderildi : 29/01/2014 03:13

Paylaş: