Forum

RD Web Access ve Se...

Bildirimler
Hepsini Temizle

RD Web Access ve Server 2012 Metro User Interface Problem.

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
399 Görüntüleme
(@NazimBilgi)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

RD Web Access Sunucular ile ThinClient RDP Oturumlarındaki, Server 2012 Metro User Interface' e (Start Screen) uygulama dağıtmak mümkünmüdür? Yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 15/01/2014 18:24

(@ismailkizilirmak)
Gönderiler: 543
Honorable Member

Merhaba,

RD Web Access ile sadece uygulama seviyesinde erişim sağlanıyor , Group Policy ile uygulamalar dışında kalan tool lar ve programlar için kısıtlama yapılarak denenebilir sanırım.

Gönderildi : 15/01/2014 23:25

(@NazimBilgi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Dediğinizi tam anlayamadım, açabilir misiniz? Windows 8 Metro user interface' e uygulama dağıtılabiliyor, server RDP oturumlarına neden uygulama dağıtılamıyor merak ediyorum.

Gönderildi : 16/01/2014 11:03

(@ismailkizilirmak)
Honorable Member

RD Web Access ile kullanıcılar Remote Desktop Connection kullanmadan sadece internet explorer vs. browserlardan erişerek çalışabilirler.Remote Desktop Session Host ( RD Session Host ) üzerinde tam oturum açtırabilir ve ya kısmen oturum açtırarak sadece kullanıcılar için çalışmasi için gerekli olan programlara erişimlerini sağlayabilirsiniz.

Gönderildi : 16/01/2014 11:36

(@NazimBilgi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sizin dediğiniz şekilde kullanıcılar ulaşıyor zaten, benim istediğim son kullanıcılar (Wyse ThinClient kullanıcıları) authentication ile uğraşmadan metro user interface aracılığıyla (Single Sign On) RemoteApp programlarına ulaşabilsinler.

Gönderildi : 16/01/2014 15:33

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member

Sizin dediğiniz şekilde kullanıcılar ulaşıyor zaten, benim istediğim son kullanıcılar (Wyse ThinClient kullanıcıları) authentication ile uğraşmadan metro user interface aracılığıyla (Single Sign On) RemoteApp programlarına ulaşabilsinler.

evet ulaşırlar fatih hocamin makalesinde kendisi detaylı şeyilde alatıyor

http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2012/08/19/video-windows-server-2012-rds-remoteapp-programlari-icin-single-sign-on-yapilandirilmasi.aspx

Gönderildi : 18/01/2014 17:38

(@NazimBilgi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

O videoda bağlanan kullanıcı Windows 8 Client tır. Ben RD Session Host Sunucuya RDP oturumu yapan kullanıcının (Yani Servera RDP oturumu yapan ThinClient kullanıcısının) METRO UI arayüzüne program publish etmek istiyorum. Denedim RDSH sunucuya RDP oturumu gerçekleştiren kullanıcılarda GPO sanki çalışmıyor.

Gönderildi : 20/01/2014 02:25

(@ismailkizilirmak)
Honorable Member

Thinclient cihazlarını domaine mi aldınız ? bildiğim kadarıyla  TC lerde Linux tabanlı basit bir yazılım var, GPO ile müdahale yapılamıyor.

Gönderildi : 20/01/2014 11:36

Paylaş: