Forum

IIS 7.5 Log kayıt d...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IIS 7.5 Log kayıt dizinleri

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
526 Görüntüleme
(@omerkilinc)
Gönderiler: 78
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Biliyorsunuz ki IIS 7.5 default Log directory olarak %SystemDrive%\Inetpub\logs\LogFiles dizinini kullanıyor.  Benim bu adres içerisine %SystemDrive% da olduğu gibi bir değişken ile (Örn. %WebSite% ) her bir website için ayrı dizinde log tutturma şansım var mı?  

Gönderildi : 14/01/2014 04:04

(@mertkibar)
Gönderiler: 856
Noble Member

IIS 7.5 açınca yan tarafta Sites menüsünden ilgili web sitesine giriniz. Orta sayfadan logging butonuna tıklayınız. Directory yazan kısımdan log tutmasını istediğiniz klasörü seçiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra apply tuşuna basınız.

Bu işlemden sonra istediğiniz web sitesinin loglari ayrı klasörde tutmuş oluyor.

Gönderildi : 14/01/2014 10:22

(@omerkilinc)
Gönderiler: 78
Estimable Member
Konu başlatıcı

Eyvallah hocam dediğiniz doğru. Ama bu yöntemle her web sitesi için ayrı ayrı dizin ayarı yapmam gerekiyor. Benim demek istediğim. Default dizin ayarını öyle bir yapayım ki, yeni bir site eklendiğinde ekstra işleme gerek kalmadan sitenin kendi adıyla dizinlensin. Bilmiyorum bunun bir yöntemi var mıdır?

Gönderildi : 14/01/2014 13:05

(@mertkibar)
Gönderiler: 856
Noble Member

Maestropanel kullanmanı tavsiye ederim. Maestropanel, iis üzerinde çalışan siteleri optimize ederek daha güvenli ve daha stabil çalışmasını sağlıyor. IIS Loglarını her web sitenin kendi klasöründe tutuyor.

Asp, asp.net ve php dillerinin güvenliğini de otomatik yapmaktadır.

Gönderildi : 21/01/2014 21:12

Paylaş: