Forum

Uzak bağlantı yapam...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak bağlantı yapamıyorum

17 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
4,670 Görüntüleme
(@CaglarGul)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba 

fortigate 80 c var elımızde gereklı tanımlamaları yapıyorum fortigate arayüzünden server a baglantı alıyorum herhangı bı bılgısayardan  fakat calısanlarımızında dısardan baglantı yapmasını ıstıyoruz fortıgatede onların bılgısayarlarınn ıplerı ıcın gereklı tanımlamaları yapıyoruz fakat baglantı saglayamıyoruz sebebı ne olablır lutfen yardım 

Gönderildi : 19/12/2013 01:14

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member

merhaba 

fortigate 80 c var elımızde gereklı tanımlamaları yapıyorum fortigate arayüzünden server a baglantı alıyorum herhangı bı bılgısayardan  fakat calısanlarımızında dısardan baglantı yapmasını ıstıyoruz fortıgatede onların bılgısayarlarınn ıplerı ıcın gereklı tanımlamaları yapıyoruz fakat baglantı saglayamıyoruz sebebı ne olablır lutfen yardım 

dışardan içeriye gerekli port yönlendirmelerini yaptınız mı ?  

Gönderildi : 19/12/2013 04:42

(@CaglarGul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

her  ıp ıcın dışarıdan ıcerıye ıp yonlendırmesı yaptık fakat baglanamıyorum server ıcın tanımladıgım ıpyı sılıyorum herhangı bı clientın yanı calısanlarımzn bılgısayarlarından bırınn ıpsını yazıyorum olmuyor ne yapmam gerek 

Gönderildi : 19/12/2013 16:08

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

bu clientlerin iceriden dısarıya cıkıs kuralındaki servisler arasında  rdp varmı acaba ?? 

Gönderildi : 19/12/2013 17:14

(@CaglarGul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Vasvi bey

Bılmıyorum nereden bakabılırım ? çözüm bulursak benım ıcın cok ıyı olucak. 

Gönderildi : 19/12/2013 17:40

(@vasviuysal)
Üye

policy ekranından source kısmında clientlerinizin oldugu policy'nin services kısmına bakabiliriz 

Gönderildi : 19/12/2013 17:43

(@CaglarGul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

vasvi bey 

bulamadım adım adım anlatırmısınz rıca etsem server uzerınden bulamadım gruop policy object edıtor sayfasndayım :/ 

Gönderildi : 19/12/2013 17:52

(@vasviuysal)
Üye

server değil Fortigate tarafından bahsediyorum 

clientlerinize lokalde uzak masaustu baglantısı yapılabildiginden ve windows firewalin ( test yaparken en azından ) kapali oldugundan emin olalım öncelikle

Gönderildi : 19/12/2013 17:54

(@CaglarGul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

policyimizin source adres kısmında rdp yok local wan fıle server ve all secenegı mevcut servıce kısmı any   clientlerımız localde kendı aralarında uzak baglantı yapabılıyor ve fırewallerı kapalı

Gönderildi : 19/12/2013 18:02

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Aynı konuyu burada  http://www.cozumpark.com/forums/thread/408326.aspx  açmışsınız zaten, konu devam ederken tekrar yeni bir konu açmışsınız. 

Forum kuralları:

18. Aynı konuyu, aynı veya farklı başlıklar altında birden fazla kez açamazsınız. 

Kullanıcı adınızıda "isim soyisim" şeklinde değiştirmeniz gerekmektedir.  

Gönderildi : 19/12/2013 18:52

(@CaglarGul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ugur  bey

çözüm bulmam gerek ne yapabılırım başka heryere bakıyorum arıyorum sonuç alamadım bunu bende bılıyorum bunu yazacagınza cozum bulmama yardım etsenız ? 

Gönderildi : 19/12/2013 18:55

(@ugurburma)
Üye

2.kez açtığınızda tekrar baştan başlatıyorsunuz süreci gereksiz yere vakit kaybı oluyor diğer cevap yazan üyeler için. 

Gönderildi : 19/12/2013 19:09

(@CaglarGul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ya sızde haklısınız ugur bey fakat ne yapabılırım en son yazılan tarıh 2 haftaya yakın bekledım sonuc yok bende yenıden açtım benım ıcın cok onemlı bı konu o yuzden

Gönderildi : 19/12/2013 19:14

(@ugurburma)
Üye

Google da Remote Desktop yazsanız size yüzlerce kaynak çıkar zaten. İlk sırada çıkanlardan birisi:

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows/connect-using-remote-desktop-connection#connect-using-remote-desktop-connection=windows-7

Windows çalıştıran bir bilgisayara, Uzak Masaüstü Bağlantısı kullanarak, aynı ağa veya Internet'e bağlı olan ve Windows çalıştıran başka bir bilgisayardan erişebilirsiniz. Örneğin, işyerindeki bilgisayarınızın tüm programlarını, dosyalarını ve ağ kaynaklarını evinizdeki bilgisayarınızdan, sanki işyerindeymiş gibi kullanabilirsiniz.

Uzaktaki bir bilgisayara bağlanabilmeniz için, o bilgisayarın açık ve ağa bağlı olması, Uzak Masaüstü'nün etkinleştirilmiş olması, sizin o bilgisayara ağ erişiminizin (bu Internet yoluyla olabilir) bulunması ve ayrıca bağlantı izninizin olması gerekir. Bağlantı izni için, kullanıcı listesinde olmalısınız. Aşağıdaki adımlar o listeye nasıl ad ekleneceğini de açıklamaktadır.

Bağlanmak istediğiniz bilgisayarda uzak bağlantılara izin vermek için

1. Sistem'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi tıklatın, Bilgisayar'ı sağ tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın.

2. Uzak ayarlar'ı tıklatın. Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

Sistem Özellikleri iletişim kutusundaki Uzak sekmesinin resmi
    Sistem Özellikleri iletişim kutusundaki Uzak sekmesi
  3. Uzak Masaüstü altındaki üç seçenekten birini belirleyin.

4. Kullanıcıları Seç'i tıklatın.

Bilgisayarda yönetici iseniz, geçerli kullanıcı hesabınız uzak kullanıcılar listesine otomatik olarak eklenir ve sonraki iki adımı atlayabilirsiniz.

5. Uzak Masaüstü Kullanıcıları iletişim kutusunda Ekle'yi tıklatın.

6. Kullanıcıları veya Grupları Seçin iletişim kutusunda aşağıdakileri yapın:

• Arama konumunu belirtmek için Konumlar'ı tıklatın ve arama yapmak istediğiniz konumu seçin.

• Seçilecek nesne adlarını girin bölümünde, eklemek istediğiniz kullanıcının adını girin ve Tamam'ı tıklatın.

Ad, Uzak Masaüstü Kullanıcıları iletişim kutusundaki kullanıcılar listesinde görünür. Tamam'ı ve ardından yenidenTamam'ı tıklatın.

Not

• Uyku veya hazırda bekleme modundaki bir bilgisayara bağlanamazsınız, bu nedenle uzak bilgisayardaki uyku ve hazırda bekleme ayarlarının Hiçbir zaman olarak ayarlandığından emin olun. (Hazırda bekleme her bilgisayarda bulunmaz.) Bu değişiklikleri yapma hakkında bilgi almak için bkz. Güç planı (düzeni) değiştirme, oluşturma veya silme.

Çalışmak istediğiniz bilgisayarda Uzak Masaüstü'nü başlatmak için

1. Uzak Masaüstü Bağlantısı'nı açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi tıklatın. Arama kutusuna Uzak Masaüstü Bağlantısı yazın ve sonuç listesinde Uzak Masaüstü Bağlantısı'nı tıklatın.

2. Bilgisayar kutusuna, bağlanmak istediğiniz bilgisayarın adını yazın ve Bağlan'ı tıklatın. (İsterseniz, bilgisayar adı yerine IP adresi de yazabilirsiniz.)

Notlar   

• Uzak Masaüstü Bağlantısı kısayolunu bulmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi tıklatın, Tüm Programlar'ı, sonra daDonatılar'ı tıklatın. Uzak Masaüstü Bağlantısı'nı hızlı bir şekilde açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi tıklatın, Ara kutusuna mstsc yazın ve ardından Enter tuşuna basın.
  • Bağlanmak istediğiniz bilgisayarın adını biliyorsanız, Bilgisayar kutusuna yazın. Bilmiyorsanız, ağ yöneticinize bilgisayarın adını sorun veya bağlanmak istediğiniz bilgisayarda bilgisayarın adını arayın. Bilgisayar adını bulma hakkında bilgi için bkz. Bilgisayar adınızı bulma.

• Uzak bağlantılara izin verdiğinizde Windows Güvenlik Duvarı otomatik olarak gerekli bağlantı noktasını açar. Başka bir güvenlik duvarı kullanıyorsanız, Uzak Masaüstü bağlantı noktasının (genellikle 3389'dur) açık olduğundan emin olun.

• Bilgisayarınızdaki aygıtı yeniden yönlendirmek, aygıtın Uzak Masaüstü oturumunda kullanılabilmesini sağlar.Bağlan'ı tıklattıktan ve kimlik bilgilerinizi girdikten sonra Uzak Masaüstü Bağlantısı iletişim kutusu görüntülenirse, yerel sürücüleriniz veya Pano gibi yerel aygıtlarınızı ve kaynaklarınızı yeniden yönlendirebilirsiniz. Ayrıntılar'ı tıklatın ve yeniden yönlendirmek istediğiniz her öğeye ilişkin onay kutusunu seçin.

Gönderildi : 19/12/2013 19:26

(@ugurburma)
Üye

Fortigate makalesi 

http://www.cozumpark.com/blogs/fortigate/archive/2008/03/30/fortinet-fortigate-temel-kurulum-versiyon-3-mr6.aspx

.Mail serverımız kendi ofisimizde ise yâda terminal server bağlantımız var ise yapılması gerekenler.Dışarıdan içeri Policy oluşturulmalı.Sabit portlar kullanılmamalı.Örneğin Uzak masa ustu için 3389 kullanılır.Bunun yerine dışarıdan 45345 isteklerini içeriye 3389 olarak al ve Terminal Server’a yönlendir demeliyiz.Fortigate firewall da en önemli yer Protection Profile (Koruma Profili) kısmıdır.

Gönderildi : 19/12/2013 19:31

(@CaglarGul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler dedıklerınızı  deniyorum 

Gönderildi : 19/12/2013 20:40

(@ugurburma)
Üye

Bu makalede işinizi görebilir.

http://www.celalyurtcu.com/fortigate-kurulumu-resimli-anlatim.html