Forum

Uzak Masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak Masaüstü Bağlantısı Sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
696 Görüntüleme
(@CaglarGul)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

İş yerimizde Windows server 2003 standart edition bulunmakta üzerinde terminal server yüklü active directory domain ortamıda bulunmakta..

Öncelikle arkadaşlar elimizde fortigate 80c cihazı mevcut server için virtual ıp kısmından gereklı tanımlamaları yapıyoruz daha sonra dış ıp ile ıpadresi:1920 şeklinde uzak masaüstü bağlantısına yazdıgımızda server a baglanabılıyoruz. Çalışanlarımızda aynı şekilde işyerindeki kendi bilgisayarlarına kendi kullanıcı adı şifreleriyle evlerinden bağlanmak istiyorlar bızde bılğısayarlarının ıplerınıı aynı server için  yaptıgımız gıbı fortigate üzerinde tanımlıyoruz fakat bağlantı alamıyoruz  Çalışanlarımızın bilgisayarları uzerinde uzakmasaüstü baglantıları açık izin verilmiş şekilde  2 gündür uğraşıyorum çözüm bulamadım  yardımlarınızı beklıyorum..

Cevablarınız için çok teşekkürler.. 

Gönderildi : 04/12/2013 20:47

(@BekirMertGULTEKIN)
Gönderiler: 231
Reputable Member

Windows güvenlik duvarından kaynaklanıyor olabilir mi diye baktınız mı?

Gönderildi : 04/12/2013 21:57

(@S.AhmetTasova)
Gönderiler: 341
Reputable Member

İş yerimizde Windows server 2003 standart edition bulunmakta üzerinde terminal server yüklü active directory domain ortamıda bulunmakta..

Öncelikle arkadaşlar elimizde fortigate 80c cihazı mevcut server için virtual ıp kısmından gereklı tanımlamaları yapıyoruz daha sonra dış ıp ile ıpadresi:1920 şeklinde uzak masaüstü bağlantısına yazdıgımızda server a baglanabılıyoruz. Çalışanlarımızda aynı şekilde işyerindeki kendi bilgisayarlarına kendi kullanıcı adı şifreleriyle evlerinden bağlanmak istiyorlar bızde bılğısayarlarının ıplerınıı aynı server için  yaptıgımız gıbı fortigate üzerinde tanımlıyoruz fakat bağlantı alamıyoruz  Çalışanlarımızın bilgisayarları uzerinde uzakmasaüstü baglantıları açık izin verilmiş şekilde  2 gündür uğraşıyorum çözüm bulamadım  yardımlarınızı beklıyorum..

Cevablarınız için çok teşekkürler.. 

Merhaba fortigate üzerinden eğer kullanıcıların tek dış ip adresi ile bağlanıyorlar ise, her kullanıcı için ayrı port yönlendirmeniz gerekir. 

Gönderildi : 05/12/2013 14:36

(@CaglarGul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Farklı port tanımlıyoruz zaten fakat server a baglantı alıyoruz clientlere alamıyoruz.

Gönderildi : 05/12/2013 19:35

(@S.AhmetTasova)
Gönderiler: 341
Reputable Member

Farklı port tanımlıyoruz zaten fakat server a baglantı alıyoruz clientlere alamıyoruz.

Siz bu denemeyi nereden yapıyorsunuz ? Dışardan denediğini farz ederek aşağıdaki ayarları yapın tekrar deneyin.

Allow Logon through Terminal Services” group policy.

Computer Configuration\Windows Settings\Security Settings\Local Policies\User Rights Assignment. altında bağlanamasını istediğiniz kullanıcıları ve grupları ekleyiniz. 

Gönderildi : 05/12/2013 20:02

(@CaglarGul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

uzak masaüstübağlantısına ben dış ıpmi yazıyorum portuda yazıyorum server a baglanıyorum aynısı  client pc ıcın onun ıpsını tanımlıyorum fortigate üzerinde  sonra uzak masaüstübaglantısına dış ıp ve client pcnn ıpsı ıcın tanımladıgım port numarasını yazıyorum baglantı alamıyorum dedıgınızı  yapamadım resımlı anlatımı varmı  bulamadım. 

Gönderildi : 05/12/2013 20:21

(@CaglarGul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam yaptım dedıgını fakat sonuc gene aynı uzaktan bağlantı ayarları kapalı yada agda degıldır dıyor

Gönderildi : 05/12/2013 20:48

Paylaş: