Forum

dns ayarları değişt...

Bildirimler
Hepsini Temizle

dns ayarları değiştirme

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
597 Görüntüleme
(@mehmetcanemen)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

sayın hocalarım opendns sitesınden ayarladıgım engellemek ıstedıgım sıtelerı sıstemıme dahıl etmek ıstıyorum bunu yapabılmem ıcın sadece modemın dns ayarlarını degıstırmem yeterlımı degıstırırsem ınternet baglantım kesılırmı yada dns server da open dns sıtesının numaralarını eklemem yeterlımı ve yahut nasıl bır yol ızlemem gereklı saygılarımla.....

Gönderildi : 30/11/2013 21:50

(@denizayar)
Gönderiler: 188
Reputable Member

sayın hocalarım opendns sitesınden ayarladıgım engellemek ıstedıgım sıtelerı sıstemıme dahıl etmek ıstıyorum bunu yapabılmem ıcın sadece modemın dns ayarlarını degıstırmem yeterlımı degıstırırsem ınternet baglantım kesılırmı yada dns server da open dns sıtesının numaralarını eklemem yeterlımı ve yahut nasıl bır yol ızlemem gereklı saygılarımla.....

Merhaba,

Anladığım kadarı ile istemediğiniz sitelere kullanıcıların giriş yapmasını istemiyorsunuz. Bunun için C:\Windows\System32\drivers\etc içindeki Hosts dosyasını not defteri ile açıp en alt satırına anlamı olmayan 1.1.1.1 www.siteadı.com ya da hangi site ise verip kayıt ederek çıkmanızdır. Kullanıcı siteye gitmek istediğinde siteye gidemeyecektir. Yada modem üzerinde url filtreleme diye bir kısım olması lazım oradan istediğiniz site adını girip engelleye bilirsiniz. Bu yöntem modem üzerinden yapıldığı için daha zahmetsizdir. Diğer yöntemde kullanıcıların bilgisayarlarında ki hosts dosyasını değiştirmeniz gerekir. seçim sizin

Gönderildi : 01/12/2013 10:06

(@mehmetcanemen)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

tesekkur ederım hocam sagolun

Gönderildi : 02/12/2013 01:43

Paylaş: