Forum

Yedekleme Hakkında

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yedekleme Hakkında

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
385 Görüntüleme
(@OguzhanTUNC)
Gönderiler: 390
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

ücretsiz olarak yedekleme programı varmıdır ? cobian kullanıyorum ancak kullanıyorum ancak tam olarak yedekleme yapmadığını tespit ettim bu konuda ücretsiz sağlam yedekleme yapabilecek bir program varmıdır ?

bu konuda bilgilerinizi bekliyorum..

iyi çalışmalar. 

Gönderildi : 25/10/2013 14:40

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

SyncBackSe güzeldir. Fakat çok işlevselliği yok. Önemli dosyalarınızı yedekleyebilirsiniz.

Gönderildi : 25/10/2013 15:05

(@feritosoydan)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Merhaba, yedekleme derken tam olarak ne yedeklemek istiyorsunuz. yedeklemek istediğiniz işletim sistemi nedir?

Gönderildi : 25/10/2013 15:07

(@OguzhanTUNC)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, yedekleme derken tam olarak ne yedeklemek istiyorsunuz. yedeklemek istediğiniz işletim sistemi nedir?

dosya ve klasörleri yedeklemek istiyorum. var olan klasörleri başka bir clienta kopyalamak bir nevi günlük olarak otomatik yapıcak zamanlamalı olması gerekiyor. 

Gönderildi : 25/10/2013 16:16

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

synctoy , xcopy , robocopy ile batch ile bile yapılabilir aslında

Gönderildi : 25/10/2013 16:32

(@feritosoydan)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Microsoft işletim sistemlerinin içerisinde bulunan Backup programı da bu konuda işiniz görür diye düşünüyorum.

Gönderildi : 25/10/2013 16:43

(@serkanates)
Gönderiler: 1281
Üye

Son kullanıcı tarafında yapılacak yedekleme her zaman için risk teşkil edecektir. Takdir edersinizki yedekleme verileri pek göz önünde bulunmazlar ancak gerekli olduğu durumlarda ihtiyaçları karşılamaz ise sonuçları kötü olacaktır. Bu noktada verilerinizi merkezi bir noktada tutup merkezi veri yedekleme senaryolarını araştırmanızı tavsiye edeceğim.

Tabiki burada bütçe konusu devreye giriyor ancak piyasada birçok uygun NAS cihazı var. Belkide tahminlerinizin altında bir rakama daha efektif bir çözüme kavuşabilirsiniz. Emin olmamakla beraber bazı üreticiler NAS cihazları ile entegre ücretsiz istemci yedekleme yazılımı da veriyor (biryerde okumuştum, aklımda böyle kalmış). Bir bakın isterseniz.

Dostlukla... 

Gönderildi : 26/10/2013 05:49

(@OguzhanTUNC)
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhabalar, 

hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum..

Gönderildi : 02/11/2013 13:21

Paylaş: