Forum

Terminal Server ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal Server üzerinde console oturumu açma sorunu

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
3,501 Görüntüleme
(@fatihaksan)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Yapımda 2003 ve 2008 terminaller bulunmakta. Kullanıcılarım normal bir şekilde terminallere bağlanabiliyorlar.
Bazı kullanıcıların sunucuda console oturumu açması gerekli, ancak admin yetkileri olmadığından console a bağlanamıyorlar.

Local admin yetkisi vermeden console oturumu açmalarına nasıl izin verebilirim?

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 19/09/2013 14:03

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

(@fatihaksan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam bu düzenleme rdp yapamıyorsa geçerli.  Ama yine de denedim, teşekkür ederim önerin için.

Benim böyle bir sıkıntım yok. Sadece mstsc /admin ile konsol oturumu açmaya kalktığımda "the requested session access is denied" hatası alıyorum ki local admin grubuna eklersem sorun çözülüyor. Ama tabiki böyle bir yetki vermem sözkonusu olamaz 🙂

Gönderildi : 19/09/2013 15:17

(@fatihaksan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sorun çözüldü arkadaşlar. Aşağıda linkini verdiğim makaledeki komut ile admin yetkisi vermeden istediğim kullanıcıya / gruba  console oturumu için izin verebiliyorum.

http://serverfault.com/questions/481411/restrict-rdc-console-session-for-administrator-only-in-windows-2003-server

WMIC RDPermissions where "TerminalName='console'" call AddAccount "DOMAIN \ USERNAME", 2

Gönderildi : 19/09/2013 17:44

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Hocam bu düzenleme rdp yapamıyorsa geçerli.  Ama yine de denedim, teşekkür ederim önerin için.

Benim böyle bir sıkıntım yok. Sadece mstsc /admin ile konsol oturumu açmaya kalktığımda "the requested session access is denied" hatası alıyorum ki local admin grubuna eklersem sorun çözülüyor. Ama tabiki böyle bir yetki vermem sözkonusu olamaz 🙂

Ben soruyu nedense DC'ye logon proesdürü olarak algılamışım 🙂 Sorunun çözüldüğüne sevindim ayrıca geri dönüş için teşekkürler.

Gönderildi : 19/09/2013 18:37

Paylaş: