Forum

windows 2003 server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 2003 server pda sorunu

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
403 Görüntüleme
(@sinanmikkirdi)
Gönderiler: 111
Estimable Member
Konu başlatıcı

herkeze uzun bir aradan sonra mrb. askerlik bitti [:D]

bir otelde windows server 2003 stadart edition kurulu bir sistemimiz var ve adiyosyonlar kağıt ile değil de el bilgisayarları (pda) aracılığı ile alınıyor.Kablosuz sistem mevcut benim sorunum ise çalışan otel programınıın normal pc lerde çalışırken kablosuz sistemde arasıra kitlenmesi acaba sorun sadece wireless sistemdeki sinyal düşüklüğümüdür yoksa pda larıda normal pclerde olduğu gibi etki alanına mı almamız gerekli yardımcı olursanız sevinirim çünkü duruma göre wireless değişecek yada pdaları gözden geçircem gerecek şimdiden yardımlarınız için tüm site üyelerine teşekkürler .

Hakan hocam ben senin başını çok ağrıtırım artık... :))

Gönderildi : 27/08/2008 20:33

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Öncelikle ÇözümParka hoşgeldiniz ve geçmiş olsun. Sorunuza gelince ben wireless ten kaynaklandığını düşünmekteyim.Ama genede PDA ları elden geçermekte ve network trafiğini takip etmekte fayda var

Gönderildi : 27/08/2008 20:41

(@sinanmikkirdi)
Estimable Member
Konu başlatıcı

sinan hocam ilgilendiğiniz için teşekkürler

peki bu durumda sistemdeki access pointleri değiştirmem yeterli olacakmıdır.Airties wop 200 diye bir ürünü var onu düşünüyorum ama sizinde  önerebileceğiniz otel için bir kablosuz ürün varmı acaba

Gönderildi : 27/08/2008 20:45

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Dediğim gibi kesin yargıya varmak için network takibi yapmakta fayda var. Şayet gün içerisinde networkte kopmalar yaşanıyor ise o zaman konunun üzerine gidilmelidir. Bir turizm acentesinde benzer sorunlar vardı; kablolu yapıya geçildiğinden beri hiç bir sorun yaşanmıyor (neredeyse 1 yıl oldu)

Gönderildi : 27/08/2008 20:57

(@sinanmikkirdi)
Estimable Member
Konu başlatıcı

çok teşekkürler sinan hocam kablolu sistem reception gibi yerlerde mevcut bizim sorunumuz garsonlarında elinde bulunan adisyon olarak kullanılan pdalarda sistemi gözden geçirip tekrar daha sonrada dediğiniz gibi kablosuz ürünlere göz atcam teşekkürler

Gönderildi : 27/08/2008 21:10

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Anladım orasını ben sadece başımdan geçen bir olayı paylaşmak istedim.

Gönderildi : 27/08/2008 21:11

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhaba öncelikle hosgeldiniz ve gecmiş olsun 🙂

gecen hafta bir firmaya 3 access point ve 2 adet range extender kurdum.

5. - 4. ve 3. katlar a   kurdum.   2 adet el terminali vardı. ve access pointlere SSID olarak aynı isimi verdim 3 access point e ve MAC filter yaptim

5. kat 1 access point

4.kat 1 access point ve

3 kat a 1 access point ve 2 range extender kasılık olarak yük mükemmel ve sorunsuz calısyorlar.

el terminallerinde server a RDP ile baglanarak Stok girişi yapıyorlar.

3 dbi antenleri iptal ettim ve 5dbi anten kullandım.

ürünler U.S Robotics. Bu Ürünleri tavsiye ederim.

iyi çalışmalar kolay gelsin.

Gönderildi : 27/08/2008 22:01

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Paylaş: